Izajasz, Jeremiasz i Ezechiel w służbie PiS. „Pan miłuje prawo i sprawiedliwość”

Kościół nieustannie łamie ciszę wyborczą! 10 maja wierni usłyszą psalm głoszący, że „Pan miłuje prawo i sprawiedliwość”. To będzie recydywa, gdyż podobny numer Kościół wyciął opozycji 21 października 2018 roku, w dniu wyborów samorządowych, a także 6 sierpnia 2015 roku, gdy w czasie zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy padły słowa: „Sprawiedliwość i prawo podstawą Jego tronu”.

Kościół łamie ciszę wyborczą – taki news obiegł media. Jednak gdy co bardziej dociekliwi dziennikarze ustalili, że kalendarz liturgiczny powstaje zdecydowanie wcześniej niż kalendarz wyborczy, pojawiły się teorie, iż to z kolei PiS podczepia się pod ten pierwszy. Tymczasem prawda jest jeszcze gorsza: cała Biblia jest pełna zaszyfrowanej pisowskiej propagandy, którą polscy księża narzucają wiernym non stop!
Dodajmy, że 10 maja oprócz słów o Bogu z Księgi Psalmów („On miłuje prawo i sprawiedliwość, ziemia jest pełna Jego łaski”) pojawią się w kościołach jawne pogróżki wobec tych, którzy na PiS nie zagłosują: „Ci, nieposłuszni słowu, upadają, do czego zresztą są przeznaczeni” oraz „Niech cała ziemia boi się Pana i niech się Go lękają wszyscy mieszkańcy świata!”.

Budka „upadnie i już nie powstanie”
To, że mediom udało się już ustalić trzy daty, pod którymi wierni słuchają propisowskiej agitacji, nie dziwi, gdy spróbujemy policzyć, ile razy cytowana fraza pojawia się w Piśmie Świętym. Otóż tyle, że obliczenie tego wymagałoby benedyktyńskiej cierpliwości…
Już w samej Księdze Psalmów powraca ona jak mantra w Psalmach 33, 97, 99 i 119. Ale i wyraźnie faworyzowani przez kalendarz liturgiczny prorocy starotestamentowi (tak, Konfederacjo!), czyli Izajasz, Jeremiasz i Ezechiel, wiele razy o „prawie i sprawiedliwości” piszą, dając pożywkę polskiemu klerowi. 
Dodajmy, że jednocześnie próżno szukać w Biblii nazw PO, PSL czy SLD, choć słowo „wiosna” pojawia się w Mądrości Syracha oraz Pieśni nad Pieśniami: „Jak tęcza...
[pozostało do przeczytania 67% tekstu]
Dostęp do artykułów: