Bodnar patronem kursanta KGB. Budowniczy bezpieczeństwa państwa z WSW

Stowarzyszenie płk. Tadeusza Koczkowskiego – byłego oficera WSW i WSI szkolonego w Moskwie przez KGB – zorganizowało w Katowicach ogólnopolski kongres ochrony danych osobowych, na którym prelegentami byli m.in. byli esbecy. Honorowy patronat nad imprezą objął rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. „Program Kongresu wskazuje na ogromne zaangażowanie władz i członków Stowarzyszenia w budowanie [...] szeroko pojętej ochrony bezpieczeństwa Państwa” – napisał w liście do Koczkowskiego Bodnar.
 
„XV Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych odbędzie się w dniach 11–13 czerwca 2019 r. w Białce Tatrzańskiej. Wydarzenie organizuje Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych (KSOIN). Kongres jest niezwykle istotnym przedsięwzięciem odbywającym się nieprzerwanie od 2005 roku, mającym istotne znaczenie i wpływ na stan bezpieczeństwa państwa, firm, instytucji i obywateli” – tak imprezę organizowaną przez stowarzyszenie płk. Tadeusza Koczkowskiego reklamowano na oficjalnej stronie internetowej rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara. Zapowiedź ta znajduje się na stronie rpo.gov.pl do dzisiaj, podobnie jak informacja, że Kongres odbywa się „pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich”.
 
SB, WSW i Złoty Buzdygan
Wśród prelegentów XV Kongresu Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych byli m.in. sekretarz zarządu partii Wiosna i przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy dr Krzysztof Gawkowski (jako dyrektor Polskiego Instytytu Cyberbezpieczeństwa), radca prawny ppłk Aleksandra Karnicka (znana z zaangażowania w obronę „emerytów mundurowych” przed skutkami ustawy dezubekizacyjnej), gen. Bogusław Pacek (odbył przeszkolenie na kursie oficerów dochodzeniowych WSW w Centrum Szkolenia Wojskowej Służby Wewnętrznej im. Feliksa Dzierżyńskiego w Mińsku Mazowieckim; był w Zarządzie WSW w czasie, gdy dochodziło do masowego niszczenia akt komunistycznej...
[pozostało do przeczytania 75% tekstu]
Dostęp do artykułów: