Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

Dziś po raz pierwszy nagrodą w naszej krzyżówce jest filmowa superprodukcja „Legiony” na płycie DVD! Film o młodych Polakach z tamtego pokolenia, którzy wywalczyli niepodległość. Na zachętę pytanie historyczno-współczesne: „Rzeka we Francji słynna z bitwy w czasie I wojny światowej, albo jakość koniaków, na którą narzekał Grodzki”. A może wiedzą też Państwo, kim jest „jedyny kandydat na prezydenta, który występował w „Tańcu z gwiazdami” w TVN”? Hasło dziś niełatwe do odgadnięcia, bo czterowyrazowe.

Hasło krzyżówki sienkiewiczowskiej sprzed tygodnia to BAR WZIĘTY, nagrody za tydzień. Dziś przyznaję nagrody za krzyżówkę antykorupcyjną sprzed dwóch tygodni z hasłem MARSZAŁEK. Nagrodę główną, czyli płytę z filmem „Bóg w Krakowie”, otrzymują Jolanta Brzustowska z Lublina oraz Mikołaj Baranow z Prabut. Nagrody niespodzianki trafiają do Jadwigi Ciołkowskiej z Chrząstowa Wielkiego, Grażyny Bukowskiej z Pruszcza Gdańskiego, Janiny Firli z Leszna i Jędrzeja Nawrockiego z Brzegu.

Przypominam, że w naszej krzyżówce nagród nie losujemy. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł (wyrazów) do kolejnej krzyżówki wraz z opisem oraz Państwa adres. Ci, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze pomysły do krzyżówek kolejnych, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Nagrody można więc wygrywać wielokrotnie, decydują nadesłane pomysły. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać nagrody. 

Przypominam też, że rozwiązania krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na email: krzyzowka@gazetapolska.tv albo listownie na adres „Gazeta Polska”, ul. Filtrowa 63 m. 43, 02-056 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Krzyżówka”.
[pozostało do przeczytania -2% tekstu]
Dostęp do artykułów: