Carrie na ostatniej misji. Koniec serii „Homeland”

To już ostatnia część jednej z najlepszych szpiegowskich produkcji w historii. Dzielna agentka CIA wróci na ekrany w lutym. W ósmym sezonie będzie prowadziła niebezpieczną grę wywiadowczą z talibami w Afganistanie.

Po USA, Pakistanie czy Berlinie to właśnie Afganistan będzie ostatnim przystankiem w karierze Carrie Mathison. Dzielna i inteligentna agentka zostanie jeszcze raz poddana próbie przez Saula Berensona (Mandy Patinkin) i – jak to zwykle bywa – ulegnie namowom, by przeprowadzić zagraniczną misję. W ostatniej części sławnego „Homeland” Carrie (Claire Danes) będzie zabezpieczać pokojowe rozmowy z talibami. Stany Zjednoczone kończą wojnę w Afganistanie, ale na miejscu jest bardzo niebezpiecznie. Twórca serialu Alex Gansa zdradził, że fani otrzymają porcję wrażeń ze znacznym przesunięciem czasowym, tak by uniknąć wątków wokół prezydentury Donalda Trumpa. Akcja przeniesie się również do Maroka i Izraela. Już teaser „Homeland” zapowiada ogromne emocje. Wybuchy-pułapki, walki z islamskimi partyzantami, porwania i praca pod przykryciem – tak w pigułce wygląda zajawka ostatniej części. Carrie wróciła z gułagu, chociaż musi pracować nad sprawnością fizyczną. Do dolegliwości związanych z depresją i chorobą dwubiegunową, które nieraz wpakowały agentkę w kłopoty, dojdą poważne zaniki pamięci. Jej przełożony, mentor, a zarazem jeden z nielicznych przyjaciół, Saul, i tak wyśle ją na śmiertelnie trudną misję, znając jej walory: syntetyczne łączenie faktów i przede wszystkim wywiadowczy nos. Premiera ostatniej misji Carrie już 9 lutego w Stanach Zjednoczonych. Produkcję Showmax polscy miłośnicy seriali obejrzą dzień później na antenie FOX.

„Homeland” nie bez powodu aż pięciokrotnie zdobywał Złote Globy oraz ośmiokrotnie został nagradzany statuetką Emmy. To wielki spektakl, rozgrywany w różnych rejonach świata. Prywatnie – mój ulubiony serial. Od początku „Homeland” zadziwiał złożoną i jednocześnie dynamiczną fabułą. W pierwszych...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: