Czy prawica pokocha prorosyjską anty-Gretę Thunberg. Nadzieja Europy czy Moskwy

Jest bardziej błyskotliwa, odważniejsza i ładniejsza niż Greta Thunberg, a przede wszystkim „nasza” – mogą pomyśleć polscy konserwatyści, obserwując Izabellę Nilsson Jarvandi. Szwedzka nastolatka pochodzenia perskiego nie boi się w politycznie poprawnej Szwecji bronić tradycyjnych wartości i krytykować bezmyślnego uwielbienia multi-kulti, skrajnego feminizmu oraz ideologii LGBT. Dlaczego zatem wobec anty-Grety należy zachować ostrożność?
 
Izabella Nilsson Jarvandi o socjaldemokratach: „Lewica jest zabawna. Z jednej strony domaga się różnorodności, a w tym samym czasie z nią walczy, chcąc, by wszyscy byli tacy sami”.
O Grecie Thunberg: „Mówi o tych samych rzeczach co mainstreamowe media, nauczyciele, wielkie korporacje i celebryci. Nie ma co się dziwić, że zawsze będzie miała wsparcie”.
O nielegalnej imigracji podczas publicznego wystąpienia w Göteborgu: „Prawda jest taka, moi drodzy rodacy, że w Szwecji odnotowuje się ogromną liczbę gwałtów zbiorowych, a większość z nich jest popełniana przez tych, którzy mogliby zostać deportowani z kraju”.
O edukacji seksualnej w Szwecji: „»Jestem chłopcem z pochwą«, »Jestem Bella, dziewczynka z penisem«, »Jestem Tintinem i Elsą, kimś pomiędzy chłopcem a dziewczynką«” – tak wygląda nauka dzieci w przedszkolach. Za krytykę tego czegoś straciłam dwóch przyjaciół”.
O szkolnych strajkach ekologicznych: „Szwedzkie szkoły zmuszają uczniów do uczestnictwa w takich strajkach. Dla mnie to zwykłe wagarowanie”.
 
Celebrytyzm kontra krwawe przedmieścia  
Greta Thunberg i Izabella Nilsson Jarvand urodziły się w Szwecji w tym samym roku – 2003. Ale to w zasadzie jedna z niewielu rzeczy łączących obie nastolatki.
Thunberg pochodzi z zamożnej rodziny celebrytów: jej ojciec Svante to aktor, a matka Malena Emman jest światowej sławy śpiewaczką operową, która reprezentowała Szwecję na jednym z koncertów Eurowizji. Znana z walki ze zmianami klimatycznymi 16...
[pozostało do przeczytania 70% tekstu]
Dostęp do artykułów: