Ciro żyje! Wielka niespodzianka dla fanów „Gomorry”

Data emisji piątego sezonu fenomenalnej włoskiej produkcji o neapolitańskiej mafii jeszcze nie jest znana. Wiadomo za to, że jeden z czarnych bohaterów – Ciro di Marzio – przeżył postrzał i będzie gwiazdą filmu w oparciu o historię „Gomorry”, jak i kolejnej części serialu.

„L’immortale”, czyli „Nieśmiertelny” pojawi się w kinach 12 grudnia. Włoscy miłośnicy filmów obejrzą go już tydzień wcześniej. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów „Gomorry”, którzy śledzili od początku losy Ciro di Marzio. W rolę łysego bandyty z czarnym charakterem wcielił się genialny Marco D’Amore.
Początki serialowej „Gomorry”, opartej na autentycznej powieści dziennikarza Roberto Saviano, wcale nie wskazywały na ogromną rolę Ciro w strukturach kamorry. Prym wiódł ród Sevastanów z charyzmatycznym Pietrem na czele i żoną Donną Immą. Gennaro jest chłopcem, który nie potrafi zabijać, ma poważny problem z otyłością i nie grzeszy inteligencją. Tu rozpoczyna się historia Ciro w serialu Saviano. Zadaniem „Nieśmiertelnego” jest wyszkolenie Gennaro do tego stopnia, by z chłopaka stał się mężczyzną godnym neapolitańskiego klanu. Takie zadanie powierzył mu Pietro. Z biegiem czasu losy Gennara i Cira raz oddalają się, a innym razem krzyżują. Stają się wrogami, ale nadal tak naprawdę kochają się jak bracia. Unicestwiają wszelkie przeszkody na swojej drodze, nawet jeśli przychodzi im ranić się wzajemnie. „Gomorra” fascynuje podejściem do wyznaczonego celu głównych bohaterów włoskiej mafii i napięciem. „Sprzątnąć matkę swojego brata”? Nie ma sprawy, jeśli tylko pomoże to w interesach. Członkowie gangu nie cofną się nawet przed zabójstwem własnych żon, gdy tylko nie widzą innego wyjścia. Mordują, korumpują i wpędzają w śmiertelny nałóg Neapol, a jednocześnie uważny widz dostrzeże bez trudu domowe kapliczki z wizerunkami świętych i wielkie przywiązanie członków kamorry do religii. Matteo Garrone, reżyser, odpowiedzialny za międzynarodowy sukces serialu, potrafił...
[pozostało do przeczytania 34% tekstu]
Dostęp do artykułów: