Mord podczas imprezy. Zabójca nie wysłuchał wyroku

Adrian brutalnie skatował 17-letnią Alicję. Dlaczego to zrobił? Ani w śledztwie, ani podczas procesu nie znaleziono na to jednoznacznej odpowiedzi. Morderca nie okazał skruchy. Dlatego kara za zbrodnię była surowa.

W sobotni poranek 3 lutego zeszłego roku mieszkaniec Rybnika pojawił się przy garażach na peryferyjnej ulicy Łokietka. Nagle z przerażeniem zobaczył leżącą na ziemi młodą kobietę. Nie dawała oznak życia. Natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy wzywając służby. Niestety, już nikt nie był w stanie pomóc dziewczynie – wstępne oględziny wskazywały, że zmarła kilka godzin wcześniej. I na pewno padła ofiarą zbrodni, bo ślady brutalnego pobicia były aż nadto widoczne. Oprawca zadawał ciosy przede wszystkim w głowę. Na miejscu tragedii znaleziono m.in. cegłę ze śladami krwi. A późniejsza sekcja zwłok wykazała uduszenie jako bezpośrednią przyczynę śmierci – ofiara zadławiła się krwią płynącą z ran na głowie! Przy zmarłej wprawdzie nie znaleziono dokumentów tożsamości, ale policjanci szybko ustalili, że jest to 17-letnia Alicja F., uczennica rybnickiej szkoły. Co nastolatka robiła w dzielnicy Rybnika sporo oddalonej od Boguszowic, w których mieszkała? Na dodatek w środku nocy? Przesłuchanie bliskich i informacje przez nich przekazane dały odpowiedź na te pytania.
Piątkowy wieczór Alicja spędzała w jednym z klubów. „Przyjaciółka ofiary obchodziła urodziny i zaprosiła Alicję na imprezę” – tłumaczyli śledczy. Dziewczyny bawiły się głównie we własnym towarzystwie, ale w ciągu kilku godzin spędzonych w lokalu poznały także nowe osoby. Wśród nich mógł być zabójca. Dlatego w pierwszej kolejności zabezpieczono nagrania z kamer monitoringu – z okolic lokalu, w którym bawiła się Alicja z koleżanką, jak i z tych zamontowanych na ulicach miasta. To był kluczowy dowód, który pozwolił na błyskawiczny przełom w śledztwie rybnickiej prokuratury. Po obejrzeniu nagrań policjanci ustalili, że podczas imprezy dziewczyna wyszła z lokalu z młodym...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: