Neumann, korupcja i tajemnice pani mecenas. Zwolnienie z tajemnicy adwokackiej pozwoli ustalić prawdę?

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wystąpiła do Sądu Okręgowego w Warszawie o zwolnienie z tajemnicy adwokackiej mec. Pauliny Kieszkowskiej-Knapik, byłej pełnomocnik warszawskiej kliniki okulistycznej Sensor Cliniq – dowiedziała się „Gazeta Polska”. Ma to związek ze śledztwem, w którym zarzuty usłyszał Sławomir Neumann, prominentny polityk Platformy Obywatelskiej.

Mec. Paulina Kieszkowska-Knapik to prywatnie żona czołowego dziennikarza TVN24 Macieja Knapika. Jak czytamy na stronie kancelarii, w której pracuje, mec. Kieszkowska-Knapik „doradza przedsiębiorcom i organizacjom branżowym w zakresie prawa ochrony zdrowia, w tym zwłaszcza prawa farmaceutycznego, ustawy refundacyjnej i ustawy o działalności leczniczej”.
Informację o skierowaniu wniosku do sądu potwierdził nam prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. – Prokuratura skierowała wniosek do sądu o zwolnienie z tajemnicy adwokackiej i przesłuchanie w charakterze świadka jednego z warszawskich adwokatów, który pod koniec 2013 roku działając na rzecz prywatnej kliniki leczącej zaćmę, podejmował szereg działań w Ministerstwie Zdrowia mających na celu uzyskanie przez tę klinikę kontraktu w NFZ. Takie działania skutkowały między innymi wydaniem pod koniec 2014 roku korzystnej interpretacji przepisów przez Ministerstwo Zdrowia – mówi prok. Czułowski.
„Warszawski adwokat”, o którym mówi nam prok. Czułowski, to Paulina Kieszkowska-Knapik. To właśnie pani mecenas w grudniu 2013 roku skierowała pismo, w którym prosiła Neumanna o interpretację przepisów ustawowych, która – jak już wiadomo – była korzystna dla Sensor Cliniq.

Wizyty pani mecenas w ministerstwie
Śledztwo, w którym prokuratura chce przesłuchać mec. Kieszkowską-Knapik, dotyczy nieprawidłowości, do jakich dochodziło przy kontraktowaniu usług medycznych z zakresu okulistyki w Mazowieckim Oddziale Funduszu Zdrowia pod koniec 2013 roku w czasie...
[pozostało do przeczytania 82% tekstu]
Dostęp do artykułów: