Zwarci i gotowi. Najlepszy przykład zaangażowania obywatelskiego

W miniony weekend Zajazd Dresso w Sulejowie po raz kolejny gościł przedstawicieli Klubów Gazety Polskiej. Cztery tygodnie przed wyborami z klubowiczami spotkali się m.in. Jan Krzysztof Ardanowski minister rolnictwa, Andrzej Waśko z Kancelarii Prezydenta i minister Antoni Macierewicz. „Jeśli ktoś naprawdę chce być Polakiem, to polityka jest jego obowiązkiem, w różnych miarach, nie każdy ma takie same obowiązki, nie każdy musi zajmować się polityką czynną, ale każdy ma obowiązek podejmować fundamentalne decyzje” – mówił zebranym Antoni Macierewicz.

Jak zwykle trudno wymienić wszystkie miasta z Polski i ze świata, z których przyjechali klubowicze na V Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” w Sulejowie. Dość powiedzieć, że w gościnnym ośrodku Dresso pojawili się ludzie z takich miejsc jak Nowy Jork, Melbourne, Birmingham i Hamburg. Oczywiście klubowiczów odwiedziło wielu znamienitych gości. Pierwszego dnia w zjeździe uczestniczyli m.in. przedstawiciel prezydenta Andrzeja Dudy prof. Andrzej Waśko i poseł PiS-u Zbigniew Gryglas. Prawdziwą furorę zrobił jednak wielki przyjaciel klubów „GP” minister Antoni Macierewicz.

Polityka to obowiązek
„To dla mnie zaszczyt, wyróżnienie i wyzwanie. Spotykamy się nie tak często, występuje wiele nowych sytuacji i okoliczności. Ta dzisiejsza jest szczególna, spotykamy się w przeddzień wyborów parlamentarnych” – zaczął Antoni Macierewicz, który w swoim przemówieniu bronił dorobku rządu Dobrej Zmiany. Nie pozostawił złudzeń co do tego, jak należy zachować się w zbliżających się wyborach. „Najważniejszym przesłaniem Romana Dmowskiego było »Jestem Polakiem i mam obowiązki polskie« – obowiązkiem Polaka jest decydować o tym, komu powierzam własną ojczyznę. (...) Destrukcja świadomości, która występuje w niektórych mediach, jest nakierowana na to, żeby przekonać nas, że polityka to coś złego. To, co widzimy w pewnym filmie, to jest nieprawda, to sposób działania, który ma nam...
[pozostało do przeczytania 66% tekstu]
Dostęp do artykułów: