Lider potwierdził wysoką klasę. PGZ na XXVII edycji targów MSPO

W Kielcach zakończyła się jedna z najważniejszych branżowych imprez w Europie – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Wśród licznych wystawców nie zabrakło Polskiej Grupy Zbrojeniowej – potentata wśród europejskich koncernów obronnych. Stoiska z produktami PGZ odwiedziło wielu znamienitych gości, w tym prezydent RP Andrzej Duda oraz przedstawiciele zagranicznych delegacji. Podpisano także szereg ważnych umów.

W elitarnym towarzystwie prym wiodły produkty spod znaku Polskiej Grupy Zbrojeniowej – partnera strategicznego MSPO. Na swojej ekspozycji PGZ prezentował najnowsze rozwiązania opracowywane dla Sił Zbrojnych RP oraz szeroką ofertę eksportową, skierowaną dla formacji mundurowych i sił sojuszniczych. Na wystawach można było zapoznać się m.in. z systemami obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej krótkiego i bardzo krótkiego zasięgu. Prezentowano rozwiązania już zakontraktowane, jak systemy PILICA i POPRAD oraz propozycje konfiguracji wyrzutni systemu EMADS na podwoziu Jelcza jako rozwiązanie w programie „Narew”. Zwiedzający mogli zapoznać się także z modułową, wielowariantową ofertą niszczycieli czołgów na trzech podwoziach gąsienicowych dla Sił Zbrojnych, a także z rozwiązaniami opracowanymi przez Konsorcjum spółek PGZ na potrzeby programu zaawansowanego indywidualnego systemu walki „Tytan”.

Jednym z głównych punktów inaugurujących XXVII edycję MSPO była prezentacja Nowego Pływającego Bojowego Wozu Piechoty „Borsuk” – jednego z najnowszych produktów opracowywanych przez Grupę PGZ. Wydarzenie zorganizowane zostało wspólnie z Ministerstwem Obrony Narodowej. „Borsuk” w niedalekiej przyszłości zastąpi w polskiej armii wysłużone Bojowe Wozy Piechoty (BWP-1).

Targi w Kielcach to również miejsce podpisywania wielu strategicznych umów. Już pierwszego dnia imprezy Inspektorat Uzbrojenia złożył zamówienia na ponad 720 mln zł w spółkach Grupy PGZ na stacje radiolokacyjne BYSTRA, Wozy Dowodzenia oparte na KTO...
[pozostało do przeczytania 47% tekstu]
Dostęp do artykułów: