Salon zbrojeniowej innowacji. XXVII edycja MSPO

Już w najbliższy wtorek Kielce staną się zbrojeniową stolicą świata. Wszystko za sprawą kolejnej, XXVII edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO). Przez kilka dni swoje produkty będą prezentowały najważniejsze światowe koncerny z branży zbrojeniowej i obronnej.  

MSPO w Kielcach jest uznawany za trzecią najważniejszą imprezę zbrojeniową w Europie, po prestiżowych targach w Paryżu i Londynie. O tym, jak elitarne jest to wydarzenie, świadczą liczby z poprzedniej edycji. We wrześniu ub.r. Salon Obronny w Targach Kielce zgromadził 624 firmy z 31 krajów świata. Wystawcy zajęli łączną powierzchnię ponad 27 tys. mkw. w siedmiu halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka oraz na terenie zewnętrznym. Ekspozycje odwiedziły 53 delegacje z 46 państw świata. Ogółem ubiegłoroczne MSPO odnotowało rekordową liczbę ponad 34 tys. gości. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku może paść kolejny rekord na kieleckich targach.

Na stoiskach światowych liderów branży obronnej zobaczymy całą gamę produktów. Od najcięższych, takich jak śmigłowce czy myśliwce, po sprzęt pancerny i rakietowy, uzbrojenie i osprzęt lotniczy, obrony powietrznej, a także niezbędne uzbrojenie jednostek marynarek wojennych. Oprócz tego zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. sprzęt logistyczny oraz indywidualne wyposażenie żołnierza. Podobnie jak w poprzednich latach, tak również przy okazji XXVII edycji, honorowy patronat nad Międzynarodowym Salonem Przemysłu Obronnego objął prezydent RP i Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda.

Od 2004 r. tradycją podczas MSPO są wystawy narodowe, w ramach których dane państwo prezentuje swój potencjał obronny. Jak do tej pory taką rolę odegrały m.in. Niemcy, Korea Południowa, Wielka Brytania czy Francja. W tym roku po raz kolejny będą to Stany Zjednoczone. W ramach narodowej wystawy obecne będzie m.in. stoisko Departamentu Obrony USA. Będą także stoiska firm reprezentujących tamtejszy przemysł zbrojeniowy.
...
[pozostało do przeczytania 52% tekstu]
Dostęp do artykułów: