39. Rawa Blues Festival: Hannah Wicklund and The Steppin’ Stones. Nowa wersja Janis Joplin

Festiwal Rawa Blues od lat prezentuje wykonawców bluesa w Polsce jeszcze nieznanych, którzy zdołali już zdobyć amerykański rynek. Hannah Wicklund and The Steppin’ Stones to niezwykle obiecujące trio prowadzone przez urodzoną w Karolinie Południowej 21-letnią wokalistkę, gitarzystkę, pianistkę i kompozytorkę Hannah Wicklund.

Zaczynała na zawodowej scenie jako nastolatka, objawiając swoją miłość do klasycznego rocka i bluesa. Jej młodzieńcza ekspresja i żywiołowość w muzycznym przekazie czy dynamika w gitarowej grze trafia nie tylko do jej rówieśników. Ta utalentowana dziewczyna sięga w swojej grze po najlepsze gitarowe wzorce, od Jimiego Hendrixa poprzez Neila Younga po Jeffa Becka, a jej ekspresja wokalna porównywana jest z Janis Joplin.
Zespół Hannah Wicklund and The Steppin’ Stones zadebiutował w 2005 roku. Przed kilkoma laty, wykonując hard rocka i blues-rocka, brawurowo wszedł na muzyczną scenę w Stanach Zjednoczonych występami obok takich grup jak Kansas, Jefferson Starship czy The Marshall Tucker Band. Dwa lata temu rozpoczął podbój Europy, a na Rawie Blues zagra po raz pierwszy w Polsce. Znajdzie się wśród gwiazd festiwalu, obok Jamesa Blood Ulmera, Ricka Estrina & The Nightcats, The Daniel Casto Band, Victora Wainwrighta & The Train i Lindsay Beaver.
[pozostało do przeczytania -2% tekstu]
Dostęp do artykułów: