Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

Dzisiejsza krzyżówka podejmuje ważny temat zagrożeń dla bezpieczeństwa tych z Państwa, którzy mieszkają na wsi lub w mniejszych miastach. Jak wiadomo, w wakacje wybierają się do Państwa z wizytą agitatorzy Koalicji Europejskiej. Wiedza, jakiego narzędzia służącego na co dzień do nakładania obornika użyć można do samoobrony przed nimi, jak przygotować do tej sytuacji psa obronnego, co ukryć z obawy przed rabunkiem oraz jaką modlitwę odstraszającą siły zła przygotować powinien Państwa proboszcz, może mieć dla Państwa znaczenie kluczowe. O tym jest w głównej mierze dzisiejsza krzyżówka.

Hasło krzyżówki sprzed tygodnia to CIMOSZEWICZ MAJSTERKOWICZ, lista nagrodzonych za tydzień. Dziś przyznaję nagrody za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni, tę o polskich świętych, z hasłem NON POSSUMUS. Nagrody główne, czyli płyty z filmem „Ślady stóp”, otrzymują: Sebastian Żurawski z miejscowości o wakacyjnej nazwie Żarki-Letnisko i Jacek Klim z również wakacyjnie kojarzącego się Giżycka. Nagrody niespodzianki dostają: Andrzej Rączka z Wilkowic, Wacław A. Kolinko z Nidzicy, Wiesława Biedroń ze Skawy i Marek Olszewski z Bodzanowa.

Przypominam, że w naszej krzyżówce nagród NIE LOSUJEMY. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła trzeba podać OBOWIĄZKOWO propozycję haseł (wyrazów) do kolejnej krzyżówki wraz z opisem oraz Państwa adres. Ci z Państwa, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze pomysły do krzyżówek kolejnych, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Nagrody można więc wygrywać wielokrotnie, decydują nadesłane pomysły. Koniecznie podawajcie nam Państwo adres, na który mamy wysłać nagrody.

Przypominam też, że rozwiązania krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na e-mail krzyzowka@gazetapolska.tv albo listownie na adres: „Gazeta Polska”, ul. Filtrowa 63 m. 43, 02-056 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „Krzyżówka”.

 
[pozostało do przeczytania -2% tekstu]
Dostęp do artykułów: