PiS wygrał, bo rozdał Żydom polskie paszporty, czyli Michalkiewicz w akcji. Brednie, o których trzeba pisać

Dwa dni po wygranych przez PiS wyborach do Parlamentu Europejskiego Stanisław Michalkiewicz znalazł winnego porażki Konfederacji. Otóż polskie rządy wydały kilkadziesiąt tysięcy paszportów obywatelom izraelskim. Dlatego teraz „bardzo prawdopodobne”, że właśnie „dzięki Żydom z Izraela”, którzy mogli być „języczkiem u wagi”, PiS osiągnął swój wynik – ogłasza na YouTube. No to sprawdzamy dane PKW. W Izraelu oddano aż… 477 głosów i zdecydowana ich większość padła na Koalicję Europejską.

Dodajmy, że zanim Michalkiewicz wypowiedział swoje idiotyzmy, bez najmniejszego wysiłku mógł ustalić wynik polskich wyborów w Izraelu. Dane z komisji w ambasadach, w których głosujących nie jest dużo, spływają wcześnie i przy użyciu Google publicysta mógł odnaleźć odpowiednią depeszę PAP już dwa dni wcześniej. A w niej konkrety: „KE zdecydowanie wygrała też w Izraelu. Zdobyła 227 z 477 głosów. PiS poparło 102 Polaków z Izraela, czyli tylko 11 więcej niż Wiosnę. Konfederacja, która w kampanii zasłynęła z antysemickich gestów, zebrała w Tel Awiwie 17 głosów”.
W tej kwestii zdemaskowanie bredni Michalkiewicza jest łatwe, można podać liczby. Ale podobne idiotyzmy wypowiada on na swoim kanale i w wywiadach notorycznie, rzecz jasna często, jak w tym wypadku, obwarowane sformułowaniami „bardzo prawdopodobne” czy przewidywaniami, iż wspomniani Żydzi „raczej głosowali na Prawo i Sprawiedliwość”. Za to puenta jest już bardzo zdecydowana i powtarzana przez niego do znudzenia: „Prawo i Sprawiedliwość uważam za ekspozyturę stronnictwa amerykańsko-żydowskiego, więc tutaj by się wszystko zgadzało”. Wszystko by się zgadzało, gdyby nie było brednią – wypada dodać.

PiS chce nas oddać w niewolę Żydom. „Tak podejrzewam”
Absurdalne tezy mało dostrzegalnie obwarowane zastrzeżeniami to specjalność Michalkiewicza. 27 lutego 2018 roku Jan Bodakowski w imieniu portalu Wolność24.pl zadaje następujące pytanie: „Panie Stanisławie, w ostatnim...
[pozostało do przeczytania 73% tekstu]
Dostęp do artykułów: