Opozycja do więzienia, wyroki za głosowania w Sejmie. Jak Koalicja Europejska przygotowuje likwidację demokracji

„Nowa władza wsadzi połowę tego towarzystwa pisowskiego do więzienia, a tych, których nie można będzie wsadzić do więzienia, postawi przed Trybunałem Stanu, co skończy się tym, że nigdy w życiu do polityki nie wrócą” – tak demokrację po zwycięstwie opozycji widzi Włodzimierz Czarzasty, jeden z liderów Koalicji Europejskiej. Zapowiedzi wyroków skazujących dla posłów za niewłaściwe głosowanie, usuwanie z zawodu i pozbawianie emerytur sędziów, likwidacja IPN, CBA i mediów publicznych, a nawet delegalizacja PiS – to zapowiedzi czołowych polityków KE, za którymi często idą bardzo konkretne przygotowania, oznaczające realizację scenariusza wojny domowej w Polsce.

Taka właśnie jest stawka wyborów w 2019 roku, które zaczynają się od tych do PE w najbliższą niedzielę. Wypowiedzi liderów Koalicji Europejskiej trudno zakwalifikować jako normalne pokrzykiwania opozycji. Padają one bowiem nie tylko ze strony sejmowych awanturników czy medialnych „pistoletów”, ale i najważniejszych jej liderów, także tych, których kariery w czasach komunizmu pokazują jasno, że podobne metody nie są im obce. Zapewniają oni, że przygotowują się do rozwiązań oznaczających de facto likwidację demokracji bardzo poważnie, powołując odpowiednie zespoły i ekspertów.

Lider KE: „Dojdziemy do władzy, powsadzamy was do więzień”
Zapowiedzi spraw karnych skierowanych przeciwko posłom, którzy głosowali na przykład za reformą wymiaru sprawiedliwości, pojawiają się często. Najbardziej konkretnie scenariusz ten przedstawił Włodzimierz Czarzasty w wywiadzie dla portalu Tomasza Lisa: „Też im mówię: »Nie musicie głosować za ustawami, o których wiecie, że są niezgodne z prawem«. Oni też poniosą odpowiedzialność, jeśli będą posłami w kolejnym Sejmie, a rządzić będzie w nim większość prodemokratyczna. Uważam, że wtedy powinny być zabierane immunitety i powinni być sądzeni za to, co robią dziś. I to nie jest kwestia retoryki. Jestem co do tego w 100 proc....
[pozostało do przeczytania 74% tekstu]
Dostęp do artykułów: