„Śledztwo setnika” – fascynująca powieść (nie tylko) na Wielkanoc

Niedawno ukazała się nowa, fascynująca powieść osadzona w dramatycznych wydarzeniach u zarania chrześcijaństwa autorstwa Janette Oke i Davisa Bunna.

Historia ma kapitalne tło historyczne. Przeplatają się w niej postaci i wydarzenia znane z Ewangelii – ziemie Izraela, rzymska okupacja, czasy między ukrzyżowaniem Jezusa a Zesłaniem Ducha Świętego.

Alban, rzymski setnik, doświadcza mocy Jezusa, gdy ten uzdrawia jego sługę. Choć nawet nie czuje się godny, by Jezus przyszedł do niego. Chce pozostać wiernym rzymskim dowódcą. Jego sytuacja komplikuje się, gdy dostaje zadanie, by stwierdzić, co się stało z ciałem Jezusa. Tu rozpoczyna się fascynująca przygoda zbierania relacji od żydowskich kapłanów, rzymskich żołnierzy i innych świadków. Jednocześnie bohater przeżywa przyszłe małżeństwo z Leą, służącą z domu Piłata, której żona Piłata zleciła sprawdzić, czy uczniowie Jezusa nie planują rewolty.

Łączące ich poszukiwanie prawdy sprawia, że wpadają w sieć intryg, niebezpiecznych przygód oraz… odkrywają wiarę w prawdziwego Boga.

Mężczyzn zachwyci wartka akcja, opisy walk i intryg wśród osób sprawujących władzę. A kobiety wzruszą się podczas sercowych rozterek Lei.

„Gazeta Polska” i Telewizja Republika objęły patronatem tę powieść w wersji audio, która miała premierę w kwietniu – blisko 14-godzinne, profesjonalne nagranie wykonane przez aktora teatralnego Wojciecha Stolorza może uprzyjemnić długie podróże, prace domowe czy być wyjątkowym prezentem dla tych, którzy nie mogą czytać. Intonacja dialogów między Piłatem a Herodem w interpretacji Wojciecha Stolorza na długo pozostaną nam w pamięci. Ciekawostką jest również fakt, że Teatr Polskiego Radia zrealizował słuchowisko na bazie tej historii.
[pozostało do przeczytania -3% tekstu]
Dostęp do artykułów: