Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

„Wysłano nim w kosmos psa Łajkę albo ulubiony portal prorosyjskich narodowców z Polski” – jeśli znają Państwo odpowiedź na taką zagadkę, możecie zabrać się do rozwiązywania dzisiejszej krzyżówki. Sporo dziś o prorosyjskich narodowcach, co chętnie przejęliby elektorat PiS, który chciałby szybszych i głębszych zmian (czyli na przykład niżej podpisanego). Ale nie w celu zrealizowania ich, lecz zagospodarowania tegoż elektoratu w interesie najjaskrawiej sprzecznym z polską racją stanu. Co nieco także o Tusku, co do Warszawy przyjechał i przez kluby „Gazety Polskiej” był goniony.

Hasło krzyżówki sprzed tygodnia, czyli z okolicy 1 maja, to POGONIMY TARGOWICĘ, nagrody za tydzień. Za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni, jeszcze z czasów strajku nauczycieli, z hasłem NAGANNE SPRAWOWANIE, nagrodę główną, czyli filiżankę z logo „Gazety Polskiej”, otrzymują panie Wiesława Biedroń ze Skawy i Janina Firla z Leszna. Nagrody niespodzianki trafiają do Grażyny Bukowskiej z Pruszcza Gdańskiego, Lucjana Baranowicza z Łodzi, Jacka Klima z Giżycka i Marcina Klemenskiego z Poznania.

Przypominam, że w naszej krzyżówce nagród NIE LOSUJEMY. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł (wyrazów) do kolejnej krzyżówki wraz z opisem oraz Państwa adres. Ci, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze pomysły do krzyżówek kolejnych, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Nagrody można więc wygrywać wielokrotnie, decydują nadesłane pomysły. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać upominki.

Przypominam też, że rozwiązania krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na e-mail krzyzowka@gazetapolska.tv albo listownie na adres „Gazeta Polska” ul. Filtrowa 63 m. 43, 02-056 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Krzyżówka”.

 
[pozostało do przeczytania -2% tekstu]
Dostęp do artykułów: