Zbrojne ramię Tuska. Generałowie przestraszyli się Putina

Im bliżej powstania w Polsce Fort Trump, tym częściej odzywają się jego krytycy. Jednym z nich jest Mirosław Różański, emerytowany generał. Na początku maja powołana przez niego fundacja organizuje konferencję „Unia Europejska i NATO jako fundament euroatlantyckiego systemu bezpieczeństwa. Pozycja Polski – sukces czy niespełnione oczekiwania?”. Jednym z tematów ma być właśnie sprawa Fort Tump.

Konferencja odbędzie się dwa tygodnie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i zostaną na niej poruszone także tematy bezpośrednio dotyczące UE. Wśród zapowiedzianych panelistów znaleźli się ludzie sprawujący kierownicze funkcje w czasach rządów Donalda Tuska: gen. Janusz Nosek (były szef SKW, prokuratura postawiła mu zarzuty przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków jako szefa SKW oraz działania na rzecz obcego wywiadu), gen. Jarosław Stróżyk, były żołnierz Wojskowych Służb Informacyjnych, senator Bogdan Klich, były minister obrony narodowej, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, była ambasador RP w Moskwie, obecnie Fundacja Batorego, gen. Adam Rapacki, były wiceminister MSW, gen. bryg Krzysztof Bondaryk, były szef ABW, płk Paweł Białek, były wiceszef ABW, gen. Leszek Elas, były komendant Straży Granicznej (gdy był funkcjonariuszem gdańskiej delegatury UOP, uczestniczył w przejmowaniu teczki TW „Bolek” dotyczącej Lecha Wałęsy).

Eksperci Różańskiego
Organizatorem konferencji jest Fundacja Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints. Została ona powołana przez Mirosława Różańskiego, który jest jej fundatorem i prezesem. W zarządzie i w gronie ekspertów fundacji są ludzie, którzy byli zarejestrowani przez służby specjalne PRL-u jako tajni współpracownicy, byli wojskowi, biznesmeni i byli politycy. Ekspertem fundacji Różańskiego jest między innymi Wojciech Penkalski, były poseł ugrupowania Janusza Palikota. Jak czytamy w Wikipedii, w przeszłości był on karany za pobicie, groźby bezprawne wobec świadka i wymuszenie...
[pozostało do przeczytania 76% tekstu]
Dostęp do artykułów: