W tym roku padnie nowy rekord. Nowe letnie trasy LOT-u nie tylko dla urlopowiczów

Polskie Linie Lotnicze LOT planują w trwającym od 31 marca sezonie letnim wykonać ponad 75 tys. rejsów, o 10 proc. więcej niż rok temu. Przewoźnik uruchamia w tym okresie 15 nowych połączeń i zwiększa częstotliwość lotów na wielu istniejących kierunkach.


Wśród nowych połączeń są trzy trasy długodystansowe, obsługiwane przez Boeingi 787 Dreamliner, których flota powiększy się w tym roku do 15 maszyn. Już 1 czerwca ruszą loty do Miami na Florydzie (4 razy w tygodniu), pod koniec lata – od 17 września do Delhi (5 razy w tygodniu), a na początku sezonu zimowego – od 3 listopada do Kolombo na Sri Lance (3 razy w tygodniu). Wszystkie trzy kierunki mają nie tylko duży potencjał turystyczny, ale też biznesowy.
Połączenia długodystansowe zostały zaplanowane tak, aby pasażerowie chcący dostać się do miejsc docelowych z innych krajów niż Polska mieli możliwość dogodnej przesiadki w Warszawie. Zwiększeniu ruchu tranzytowego ma służyć także planowane rozpoczęcie przez LOT sprzedaży biletów na Filipinach, Tajwanie, w Tajlandii, Malezji, Indonezji, Wietnamie i Nowej Zelandii. Dzięki rozwinięciu siatki sprzedaży oraz szerszej współpracy m.in. z Singapore Airlines pasażerowie będą mogli polecieć na jednym bilecie i jednej rezerwacji z przesiadką w Singapurze. Pozyskanie większej liczby pasażerów jest istotne w kontekście planów budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Na kilku trasach dalekiego zasięgu obsługiwanych już przez LOT ma się zwiększyć częstotliwość wykonywanych połączeń. W rozkładzie pojawiły się trzy dodatkowe rejsy do Toronto oraz jeden do Newark. Ponadto dwa do Tokio, jeden do Los Angeles, dzięki czemu do obu tych miast dotrzemy LOT-em codziennie oraz jeden dodatkowy cotygodniowy rejs z Krakowa do Chicago.
Wśród nowych kierunków LOT-u otwieranych w tym sezonie już od 14 czerwca znajdzie się Bejrut. Wcześniej, bo 9 czerwca do siatki połączeń dołączą dwa kierunki turystyczne: grecka wyspa Korfu i Warna ze słynnymi...
[pozostało do przeczytania 28% tekstu]
Dostęp do artykułów: