Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

Kto z nas nie walczył ze swoją szkołą lub niektórymi nauczycielami? Sam chlubię się, że zrewoltowałem poznańskie VII LO, a jego dyrektorka wysłała skargę na mnie z powodu artykułu w wydawanej w szkole gazetce (nazwanej przeze mnie listem gończym) jeszcze w czasie… studiów, do dziekana mojego wydziału. Pół krzyżówki poświęciłem więc dziś tematyce szkolnej, a raczej antyszkolnej, a jej rozwiązanie wymaga znajomości uczniowskiego slangu.

Kto zna potoczne nazwy oceny niedostatecznej, donosiciela, a także wie, co to takiego „pomoc naukowa”, może wygrać nagrody – tym razem (uznajmy, że też w ramach buntu przeciw szkole) nie książki, lecz gustowne filiżanki z logo „Gazety Polskiej”.

Hasło świątecznej krzyżówki brzmiało ALLELUJA, nagrody za tydzień. Nagrody główne za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni, tę z hasłem OŚLA ŁAWKA DLA BRONIARZA, czyli książki Macieja Marosza „Resortowe togi”, otrzymują Wacław A. Kolinko z Nidzicy i Jakub Cybichowski ze Środy Wielkopolskiej. Nagrody niespodzianki trafiają do Grażyny Bukowskiej z Pruszcza Gdańskiego, Pawła Janickiego z Łodzi, Andrzeja Rączki z Wilkowic i Zygmunta Niedbały z Tarnowskich Gór.

Przypominam, że w naszej krzyżówce nagród NIE LOSUJEMY. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł do kolejnej krzyżówki wraz z opisem. Uwaga: ostatnio większe zapotrzebowanie jest na poszczególne wyrazy w krzyżówce niż na hasło główne. Ci, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze pomysły do krzyżówek kolejnych, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Nagrody można więc wygrywać wielokrotnie, decydują nadesłane pomysły. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać upominki.

Rozwiązania krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na e-mail krzyzowka@gazetapolska.tv albo listownie na adres „Gazeta Polska”, ul. Filtrowa 63 m...
[pozostało do przeczytania 0% tekstu]
Dostęp do artykułów: