Leć do USA i pomóż w zniesieniu wiz. Piąty kierunek LOT-u do Stanów Zjednoczonych

Polskie Linie Lotnicze LOT 1 czerwca otwierają kolejne połączenie do Stanów Zjednoczonych – do Miami na Florydzie. Nowy kierunek wpisuje się we wspieraną przez narodowego przewoźnika kampanię #BezWizDoUSA, dzięki której już od 2020 roku Polacy mają szansę dołączyć do programu Visa Waiver Program.

Miami będzie piątym portem obsługiwanym przez LOT w USA. Połączenia do i z Miami będą się odbywały w każdy poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Odloty z Lotniska Chopina w Warszawie planowane są na godz. 12.05, a lądowanie w Miami o 17.30 czasu lokalnego. Z Florydy pasażerowie wystartują rejsem wieczornym o godzinie 20.05, żeby wylądować w Warszawie o 12.15.
Lot potrwa 11 godzin i 25 minut i będzie obsługiwany przez nowoczesne samoloty Boeing 787 Dreamliner. Długa podróż będzie mniej męcząca m.in. dzięki rozwiązaniom pozwalającym utrzymać na pokładzie wyższe ciśnienie i większą wilgotność powietrza niż w innych samolotach tej klasy, co zmniejsza efekt tak zwanego tzw. jet lagu.
Miami to jeden z największych portów lotniczych w USA, ważny port morski i ośrodek biznesowy, ale miasto jest przede wszystkim bramą prowadzącą na Florydę, nazywaną „słonecznym stanem”, będącą wymarzonym miejscem dla urlopowiczów. Tropikalny klimat, wspaniałe plaże i doskonale rozwinięta infrastruktura hotelowa, rozrywkowa i gastronomiczna oraz liczne atrakcje przyrodnicze przyciągają turystów przez okrągły rok.
Niestety, aby pojechać do USA, Polacy wciąż muszą mieć wizy. Jesteśmy jednym z pięciu krajów UE (oprócz nas jeszcze Bułgaria, Rumunia, Chorwacja i Cypr), których obywatele nie korzystają z bezwizowego programu Visa Waiver, obejmującego w sumie 38 państw. Ale LOT wraz z pięcioma innymi firmami i instytucjami zawiązał koalicję, chcąc zmienić ten stan rzeczy. Aby znaleźć się w programie Visa Waiver, odsetek obywateli danego kraju, którym amerykańskie służby imigracyjne w danym roku (chodzi o rok budżetowy od 1 października do 30 września) odmówiły...
[pozostało do przeczytania 23% tekstu]
Dostęp do artykułów: