Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.


Kto bogatemu zabroni
Korporacja Rosatom chce wydać 3 mln rubli na badania opinii publicznej ludności obwodu kurgańskiego i „ukształtowanie” u tejże ludności pozytywnej opinii na temat wydobycia w regionie uranu. I to jest demokracja! Jeszcze niedawno odpowiedni odsetek zadowolonych zapewniono by szybko, skutecznie i bezkosztowo. Wszystkich niezadowolonych po prostu zesłano by do kopalni. Uranu, oczywiście.

Zdemuskowany
Space X w najbliższej przyszłości nie zdoła opracować silników rakietowych przewyższających rosyjskie. „Elon Musk nie jest specjalistą od techniki w tym zakresie. On po prostu nie wie, o co chodzi” – autorytatywnie stwierdził Dmitrij Rogozin, szef agencji Roskosmos. Jak wiadomo Rogozin (absolwent wydziału dziennikarstwa na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym oraz ekonomiki na Uniwersytecie Marksismu i Leninizmu) osobiście kreśli projekty silników rakietowych i sam wykrawa ich detale.

Urażony honor wiedźmy
Czarownica Anna Połyń pozwała do sądu deputowanego Dumy Państwowej Witalija Miłonowa. Przywódczyni organizacji Imperium Najpotężniejszych Wiedźm, które niedawno zwołało w Moskwie magiczny krąg w obronie prezydenta Putina, uznała, że parlamentarzysta publicznie ją obraził, nazywając wariatką i oszustką. Ale chyba aż tak się nie mylił, bo gdyby rzekoma wiedźma miała prawdziwą magiczną moc, to po prostu zamieniłaby go w żabę zamiast ciągać po sądach...

Szamanizm kontra satanizm
Pięć wielbłądów zarżnięto i spalono podczas ceremonii poświęconej umocnieniu potęgi Rosji i jej narodów. Rytuał o nazwie żentengerijaba przeprowadzili szamani z obwodu irkuckiego. „Nie wydałem zgody na składanie ofiary z wielbłądów” – oburzył się na tę wieść główny szaman Rosji Kara-ooł Dopczun-ooł, który w...
[pozostało do przeczytania 33% tekstu]
Dostęp do artykułów: