Wręczyliśmy Nagrodę Klubów „GP”

Na uroczystej Gali Strefy Wolnego Słowa wręczono tytuł Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” za rok 2018.

Nagrodę otrzymał profesor Krzysztof Szwagrzyk. Dziękuję wszystkim członkom klubów „GP”, którzy tak licznie uczestniczyli w tym wydarzeniu, ważnym dla całego środowiska Strefy Wolnego Słowa. Laudację wygłosili wiceprzewodnicząca klubu „GP” w Filadelfii, Aneta Antoniak, oraz wyżej podpisany.

Szanowne Panie, Szanowni Panowie!
Coroczna nagroda Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” to wyróżnienie wyjątkowe, przyznawane osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski. To nagroda od członków ponad 460 klubów „Gazety Polskiej”, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa. Co ważne, nie przyznaje jej żadne gremium, lecz ludzie, którzy swoją codzienną pracą udowadniają swoją miłość do Polski. Każdy klub ma tylko jeden głos, dlatego klubowicze z rozwagą podejmują decyzję poparcia swojego kandydata. Po raz jedenasty kluby „Gazety Polskiej” wybrały Człowieka Roku – tym razem za rok 2018.
Szanowne Panie, Szanowni Panowie!
Mam ogromny zaszczyt powiadomić, że decyzją członków klubów „Gazety Polskiej” laureatem nagrody przyznawanej przez nasze środowisko został Pan Profesor Krzysztof Szwagrzyk.
Szanowny Laureacie, Szanowni Państwo!
Brak słów, żeby wyrazić wdzięczność za to, co prof. Krzysztof Szwagrzyk robi od kilkunastu lat dla upamiętnienia bohaterów bestialsko zamordowanych przez stalinowskich oprawców. Za przebadanie kilkudziesięciu miejsc w Polsce i znalezienie ponad tysiąca ludzkich szczątków. Za godny, z honorami, pochówek takich bohaterów jak mjr Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, mjr Hieronim Dekutowski „Zapora”, ppor. Feliks Selmanowicz „Zagończyk” czy Danuta Siedzikówna „Inka”. To dzięki Profesorowi wśród młodych Polaków narodził się kult Żołnierzy Niezłomnych. To dzięki Niemu po latach spełniły się słowa: „Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem”.
W 2007 r....
[pozostało do przeczytania 67% tekstu]
Dostęp do artykułów: