KulturaKONCERTFrank Morey Band z wizytą w Polsce. Jeżeli chcesz posłuchać dobrego amerykańskiego bluesa zakorzenionego mocno w tradycji, nieskażonego blichtrem klubów Nowego Jorku, a ocierającego się mocno o klimaty folkowe, to musisz wybrać się na koncert Franka Moreya. Surowe, mocne granie i szorstki, męski głos natychmiast odróżniają tego wokalistę od innych bluesmanów. Franka posłuchać można jeszcze 16 maja w Gomunicach, 17  w Gdyni, 18 w Gorzowie Wielkopolskim, 19 w Szczecinie, 22 w Grodkowie, 26 w Świętochłowicach i 27 w Zabrzu. Jeżeli lubisz Leonarda Cohena, Johnnyego Casha czy Toma Waitsa, to Frank Morey Band z pewnością będzie w twoim guście.

WYDARZENIE


II Metropolitalna Gra Miejska to pomysł na dobrą zabawę nie tylko dla młodzieży. Tajemniczy list, wielka miłość, a w tle konflikt polsko-niemiecki. Czy powstańcowi uda się odnaleźć ukochaną? Jeśli tak, to tylko dzięki graczom, którzy mogą zgłaszać udział swoich dwu- i trzyosobowych drużyn w imprezie na adres gramiejska@pelniakultury.pl. Na terenie Rudy Śląskiej, Chorzowa, Gliwic, Bytomia, Piekar Śląskich, Katowic i Świętochłowic gracze będą wykonywali różne zadania i poznawali historię Powstań Śląskich. Wezmą udział w odkrywaniu losów powstańca i jego ukochanej. Impreza zaczyna się 19 maja.

MUZYKA


Alanis Morissette powraca w dobrym stylu. Już 18 czerwca do rozgłośni radiowych na całym świecie trafi singiel artystki „Guardian”. Fani będą go mogli nabyć w wersji cyfrowej. Singiel promuje najnowszy album Alanis Morissette „Havoc and Bright Lights”. Jego premiera odbędzie się z kolei 27 sierpnia. Będzie to pierwszy od czterech lat premierowy materiał kanadyjskiej artystki. W jego produkcję zaangażowali się współpracujący z Björk i Madonną Guy Sigsworth oraz Joe Chiccarelli, znany ze współpracy z Tori Amos, Eltonem Johnem i U2. Album zawierać będzie dwanaście mocno zaangażowanych...
[pozostało do przeczytania 43% tekstu]
Dostęp do artykułów: