Zbędny Duda w „Waszynktonie” i co Ukraińcy skraść mogli. Medialny festiwal Lecha Wałęsy

Dowody przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu istniały, ale mogli skraść je Ukraińcy. Prezydent Andrzej Duda nie powinien lecieć do Ameryki, lecz przekazać swoje uprawnienia Wałęsie, chętnie udzielającemu wywiadów rosyjskiej telewizji, w której wyraził on chęć spotkania w Putinem. Przestraszone media III RP starają się, jak tylko mogą, cenzurować przemyślenia wodza OTUA z ostatnich tygodni, ale wybiórcze nagłaśnianie ich uznają za niezbędne.  Bo choć na ulicy Wałęsa jest mało użyteczny, to na części zagranicy wciąż robi wrażenie.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Wałęsa jest w mediach niemal non stop. Jak ukryć, że noblista bełkocze? Jak przetłumaczyć Polakom, iż jego oszczercze wypowiedzi zarzucające przeciwnikowi politycznemu zabójstwo brata, to pełne uroku żarty, ot, taka specyfika barwnej postaci? Jak uniknąć międzynarodowego skandalu, gdy wysuwa on podejrzenie, że dowody przeciw Kaczyńskiemu mogli skraść Ukraińcy, robi błędy w pisowni stolicy Ameryki i wybiera się tam na pogrzeb „na wesoło”?
Funkcjonariusze mediów ubekistanu gimnastykują się niemiłosiernie, próbując ukryć wady używanego przez siebie narzędzia, którym łatwo mogą uciąć sobie palce albo i całą rękę. Ale wciąż się nim posługują, bo lepszego instrumentu do walki z Polską i jej niepodległościowymi aspiracjami ciągle im brak.

Gwiazda: Wałęsa to zasłona dymna na skalę międzynarodową
Niektórzy uważają, że bełkot Wałęsy lepiej przemilczeć, bo jest sprawą wstydliwą, upokarzającą i ośmiesza wszystko, co piękne w ostatnich dziesięcioleciach polskiej historii. Ale ta taktyka ma krótkie nogi – nieprostowany i niewyśmiewany błazen odgrywa w niszczeniu Polski rolę jak najbardziej poważną i złowrogą. Trafnie zwrócił na to uwagę w ubiegłym tygodniu w programie „Minęła Dwudziesta” Andrzej Gwiazda. „Pamiętajmy, jak skończył Litwinienko (...). Wałęsa pełnił niesłychanie ważną rolę polityczną, i to międzynarodową – opaski na oczy lub zasłony dymnej w...
[pozostało do przeczytania 65% tekstu]
Dostęp do artykułów: