Wybieramy Człowieka Roku Klubów „GP”

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody laureatowi nastąpi na uroczystej Gali Strefy Wolnego Słowa, która odbędzie się na początku lutego w Warszawie.

Jak co roku kluby „Gazety Polskiej” wybiorą swojego Człowieka Roku – za rok 2018. Przypomnę, że naszymi dotychczasowymi laureatami byli: śp. Prezydent RP prof. Lech Kaczyński, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, szef CBA Mariusz Kamiński, premier Wielkiej Brytanii David Cameron, minister Antoni Macierewicz, prof. Sławomir Cenckiewicz, Jan Pietrzak, prezydent RP Andrzej Duda, premier Beata Szydło i w ubiegłym roku – premier Mateusz Morawiecki. Sześć lat temu powołana została kapituła, której zadaniem jest wybór Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” z osób nominowanych przez kluby oraz dochowanie szczególnej troski podczas obliczania głosów. W skład kapituły weszli Katarzyna Gójska, Tomasz Sakiewicz, Ryszard Kapuściński oraz dotychczasowi laureaci. Wybór Człowieka Roku przeprowadzamy na dotychczasowych zasadach, tzn. przewodniczący klubów „Gazety Polskiej” proszeni są o wysyłanie propozycji swoich klubów na adres biura klubów: klubygp@gazetapolska.pl. Każdy klub „Gazety Polskiej” dysponuje jednym głosem! Respektować będziemy tylko głosy wysłane z adresu mejlowego przewodniczącego klubu. W swoich propozycjach proszę szczególnie zastanowić się nad nazwiskami osób, które w szczególny sposób zasłużyły się w 2018 r. dla Polski, dla Strefy Wolnego Słowa, dla klubów „GP”. Terminem ostatecznym na oddanie głosu jest 5 stycznia 2019 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody laureatowi nastąpi na uroczystej Gali Strefy Wolnego Słowa, która odbędzie się na początku lutego w Warszawie.

Na stronie Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce ukazała się informacja o rozstrzygnięciu konkursu zatytułowanego „Ignacy Paderewski i Thomas Woodrow Wilson – przyjaźń, która przyniosła niepodległość”. Konkurs był adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa małopolskiego oraz uczniów...
[pozostało do przeczytania 71% tekstu]
Dostęp do artykułów: