Gospodarka uwalnia potencjał. Polska krajem z najwyższym wskaźnikiem wzrostu gospodarczego w UE

Czołowi politycy z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim, biznesmeni i eksperci ekonomiczni, przedstawiciele świata kultury, sztuki i nauki zapełnili po raz trzeci podrzeszowskie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe G2A Arena.

Obecną edycję Kongresu 590 wypełniły liczne debaty pod hasłem „uwolnienia potencjału polskiej gospodarki”. Imprezę otworzył prezydent RP, który objął oficjalny patronat nad Kongresem. W swoim przemówieniu zwrócił uwagę na szczególny moment, w którym odbywało się wydarzenie – 100. rocynicz odzyskania Niepodległości. Mówił także o nastrojach panujących wśród firm. – Mamy naszą Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju. Mamy w związku z tym realizowanych w tej chwili wiele programów. Jak można ten rozwój do tej pory ocenić? Myślę, że dobrze. A dzisiaj miałem możliwość usłyszeć, że nawet bardzo dobrze.
Towarzyszący prezydentowi Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, ogłosił plany powstania obok G2Areny Centrum Nauki im. Ignacego Łukasiewicza, które zostałoby zbudowane na wzór CN Kopernik.
Jednym z kluczowych wydarzeń Kongresu 590 było wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego. – Uwolniliśmy potencjał polskiej gospodarki. Nasz kraj ma najszybszy wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej. Jest się z czego cieszyć.
Według premiera zaproponowany przez rząd model gospodarczy jest modelem zrównoważonego wzrostu. – A przecież o to nam w szczególności chodziło, żeby gospodarka i społeczeństwo jechały, jak to się mówi, na jednym koniu – dodał. Morawiecki podkreślił także, iż „gospodarka idzie w dobrym kierunku”. – Chcemy, żeby szybko rosły wynagrodzenia naszych pracowników. Wierzymy, że wtedy pracodawcy, przedsiębiorcy, państwo będziecie jeszcze bardziej ich doceniać – dodał.
W trakcie Kongresu Andrzej Duda przyznał Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP dla najlepszych podmiotów gospodarczych w kraju, które przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki, promują Polskę na arenie...
[pozostało do przeczytania 24% tekstu]
Dostęp do artykułów: