Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

100-lecie już na dniach, więc w Oburzającej Krzyżówce nie może zabraknąć dziś obok spraw bieżących, tematyki legionowej – Wieniawy, Beliny, Pierwszej Brygady i ułańskiej pieśni. W tym tygodniu nagrodą główną jest książka odnosząca się również do tych czasów, autorstwa prof. Bohdana Huda, pod tytułem „Ukraińcy i Polacy”, będąca analizą stosunków pomiędzy Ukraińcami i Polakami na terenach należących do Imperium Rosyjskiego i Cesarstwa Austriackiego, a następnie do II Rzeczypospolitej.

„Cienki Bolek” – to hasło krzyżówki z zeszłego tygodnia, za którą nagrody przyznam za tydzień. Za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni, tą z hasłem „Szarańcza zeżre lemingi”, nagrody główne, czyli kwartalną prenumeratę „Gazety Polskiej”, otrzymują Anna Pawłowska z Tarnowa i Andrzej Rączka z Wilkowic. Nagrody-niespodzianki trafiają do Stanisława Świdra z Chabówki, Laury Sanchez z Kani, Leopolda Stryjewskiego z Jelcza-Laskowic oraz Eugeniusza Grześkowiaka z Poznania.

Przypominam, że rozwiązania bieżącej krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na e-mail  krzyzowka@gazetapolska.tv albo listownie na adres „Gazeta Polska”, ul. Filtrowa 63 m. 43, 02-056 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „Krzyżówka”. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł do kolejnej krzyżówki. Ci, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze propozycje, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać nagrody – niejednemu już Autorowi dowcipnych rozwiązań nie mogłem przyznać ich z powodu braku namiarów.

 
[pozostało do przeczytania -2% tekstu]
Dostęp do artykułów: