„Jestem niebezpieczny”. Zadał ponad 100 ciosów!

Był trzeźwy, nie odurzył się narkotykami, a psychiatrzy stwierdzili, iż w pełni rozumiał, co robi. Tym bardziej przeraża zbrodnia popełniona przez 19-letniego Kamila M. Z powodu obsesyjnej zazdrości zadał byłej przyjaciółce ponad sto ciosów nożem. W ostatnim słowie – na koniec procesu – stwierdził, że musi być jak najdłużej izolowany. „Bo jestem niebezpieczny” – ostrzegał nastoletni morderca. 
 
Oficer dyżurny komendy w Ząbkowicach Śląskich musiał być bardzo zaskoczony, gdy wczesnym popołudniem 9 stycznia ub.r. pojawił się tam młody mężczyzna, który chciał przekazać wstrząsającą informację. Nastolatek Kamil M., mieszkaniec wsi koło miasteczka na Dolnym Śląsku, zdradził, że kilka godzin wcześniej zabił przyjaciółkę. Opis zbrodni szokował. Tak bardzo, że aż trudno było uwierzyć w jego opowieść. Niestety, mundurowi wysłani pod wskazany adres potwierdzili, że mówił prawdę. Znaleźli bowiem zwłoki 19-letniej Oli, która została zamordowana w bestialski sposób. „W toku śledztwa ustalono, że oskarżony nie był wcześniej karany, a w chwili zdarzania był trzeźwy i nie znajdował się pod działaniem żadnych środków odurzających lub substancji psychotropowych” – ujawniła prokuratura z Ząbkowic Śląskich, która wyjaśniała okoliczności śmierci dziewczyny. Próbowano ustalić nie tylko jak zginęła, ale również dlaczego.
 
Ofiara i podejrzany nie byli sobie obcy. Pomimo młodego wieku znali się od dawna, a przez długi czas byli nawet parą. Zauroczenie zniknęło wraz z pierwszymi poważnymi problemami. Oboje przystąpili do egzaminu dojrzałości, ale nie zdołali zdać matury. Wtedy każde z nich zaczęło planować dorosłe życie. Osobno. Wprawdzie jeszcze wspólnie wyjechali za granicę, jednak gdy wrócili, nie byli już parą. Rzekomo rozstali się w zgodzie i wzajemnie życzyli sobie jak najlepiej. Aleksandra naprawdę w to uwierzyła. Wkrótce związała się z nowym chłopakiem. „Była szczęśliwa” – twierdziła później jej siostra.
 
Właśnie to poczucie...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: