Uzdrowienie Lucasa – zwycięstwo życia nad śmiercią. To był cud!

Lucas Maeda de Olivera z Brazylii jako 5-letni chłopiec wypadł z okna i roztrzaskał sobie głowę. Część mózgu dosłownie wylała się z czaszki. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie, a o pełnym wyzdrowieniu nie było mowy. Pomogła modlitwa za wstawiennictwem świętych pastuszków z Fatimy. Chłopiec odzyskał zdrowie z dnia na dzień. Dzięki cudowi możliwa była w ubiegłym roku kanonizacja świętych – Franciszka i Hiacynty.

Od kilku dni Lucas wraz z rodzicami i siostrą przebywają w Polsce. To ich druga wizyta w Europie po ubiegłorocznej w Fatimie. Teraz przyjechali na zaproszenie kustosza Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie, księdza kanonika Macieja Maciążka. Ksiądz Maciążek, który od pięciu lat tworzy pierwsze na świecie Sanktuarium Dzieci Fatimskich, uważa, że Lucasa sprowadziła do kraju Boża Opatrzność. Teraz jego rodzice jeżdżą po kraju i dają świadectwo cudownego uzdrowienia.

Tragiczny upadek
Lucas wraz z rodzicami i trzy lata starszą siostrą Eduardą mieszkają w niewielkiej miejscowości Juranda w południowej Brazylii. Tata – Joao Batista Pereira de Oliviera – jest farmaceutą i prowadzi wraz z żoną aptekę. Żona – Lucia Yurie – pochodzi z rodziny japońskich emigrantów. Są rodziną katolicką, ale mówią, że to, co stało się przed kilku laty z Lucasem, sprawiło, że dziś ich gorliwość w wierze jest większa i teraz wszystko w życiu oddają Panu Bogu.
W niedzielę 13 marca 2013 r. Lucas był u dziadków z siostrą. Bawili się w pokoju na pierwszym piętrze. Pięcioletni wówczas chłopiec wszedł na kanapę przy otwartym oknie. Wychylił się i wypadł na betonowy podjazd do garażu. Upadł z wysokości 6,5 metra i rozbił sobie czaszkę. Uderzenie było tak silne, że utracił fragment mózgu i stracił przytomność, zapadając w śpiączkę.
W niewielkiej Jurandzie, gdzie mieszka rodzina, nie ma szpitala. Lucas trafił najpierw do technika medycznego, który tylko opatrzył chłopcu rozbitą głowę. Ponieważ rana wciąż krwawiła...
[pozostało do przeczytania 69% tekstu]
Dostęp do artykułów: