Udany urlop z plastikiem w kieszeni. Karta wielowalutowa - wygodne rozwiązanie podczas wakacyjnych podróży

Wakacyjne wojaże bez stresu, że zabraknie nam gotówki? Nic prostszego, wystarczy przed wyjazdem na urlop zaopatrzyć się w kartę wielowalutową. Korzystając z niej, unikniemy też wysokich opłat za wymianę złotówek na walutę obcą.

Dla sporej części Polaków wakacje nad morzem to obowiązkowy punkt letniego wypoczynku. Bardzo często Bałtyk zamieniamy na ciepłe morza i wyruszamy nad Adriatyk, Lazurowe Wybrzeże, greckie wyspy czy hiszpańską Costa Brava. Aby czuć się tam równie komfortowo jak nad polskim morzem i swobodnie korzystać z karty bez obaw, że prowizje za przewalutowanie nadwyrężą nasz budżet, warto sięgnąć po kartę wielowalutową z możliwością rozliczeń transakcji – oprócz złotych – w jednej z dostępnych walut.
Dodatkową korzyścią posiadania takiej karty jest fakt, że podróżując po wielu krajach, w których obowiązują różne waluty, nie musimy posiadać kilku kart płatniczych. Karta wielowalutowa może być bowiem podpięta jednocześnie do więcej niż jednego rachunku bankowego i obsługiwać płatności w złotych, euro, dolarach czy funtach. Gdy płacimy kartą, system sam rozpoznaje, w jakiej walucie powinien rozliczyć transakcję. Warunek – konta przypisane do karty musimy wcześniej zasilić odpowiednią kwotą, aby później móc swobodnie nią dysponować. W przeciwnym razie system pobierze pieniądze z naszego podstawowego konta, którym jest konto złotówkowe, a to będzie się wiązało z koniecznością poniesienia kosztów przewalutowania.

Osiem walut w jednej karcie
Banki najczęściej oferują rozliczenia karty wielowalutowej w najpopularniejszych walutach, czyli euro, dolarach, frankach szwajcarskich i funtach brytyjskich. PKO BP dodatkowo umożliwia również założenie kont i podpięcie ich do wielowalutowej karty w koronach: duńskich, szwedzkich i norweskich. Od 1 czerwca wszyscy posiadacze kart debetowych wydawanych do rachunków osobistych największego polskiego banku mają możliwość korzystania z funkcji wielowalutowej...
[pozostało do przeczytania 53% tekstu]
Dostęp do artykułów: