Współcześnie w Szczecinie

Czy na wystawie zobaczymy też dzieła polskich artystów?

W kolekcji Marxa obecnie reprezentowani są czterej polscy artyści – Rafał Bujnowski, Roman Lipski, Zbigniew Rogalski i Wilhelm Sasnal – na wystawie szczecińskiej są eksponowane prace całej czwórki.

W ostatnich latach sztuka współczesna zaczęła być w Polsce bardzo modna. Co stoi za wzrastającą popularnością współczesnych artystów?

Sztuka współczesna w naturalny sposób odwołuje się do współczesności i jest w niej zakotwiczona. Odbiorca na tej płaszczyźnie może nawiązać z nią bezpośredni kontakt. Udział w kulturze, a zatem i kontakt z aktualnie tworzoną sztuką pozytywnie wpływa na jakość naszego życia. W tym należy upatrywać sukcesów sztuki notowanych w ostatnich latach. Coraz szersze grono osób decyduje się także na zakup współczesnych dzieł – są one bardziej dostępne dzięki coraz dynamiczniej rozwijającemu się w Polsce rynkowi sztuki.

Muzeum ogłosiło konkurs na najciekawszą recenzję wystawy „Amerykańskie i europejskie malarstwo z kolekcji Ericha Marxa”. Kto może wziąć udział w tym konkursie i jak się do niego zgłosić?

W konkursie może wziąć udział każdy – bez względu na wiek i wykształcenie. Muzeum Narodowe w Szczecinie oczekuje krótkiej pisemnej wypowiedzi (strony maszynopisu – ok. 1800 znaków). Tekst ma być subiektywną impresją nt. wystawy i prezentowanych na niej prac. Powinien zostać przesłany na adres: konkurs@muzeum.szczecin.pl w terminie do 15 marca 2012 r. Autorzy zwycięskich prac zostaną nagrodzeni wizytą w berlińskim Hamburger Bahnhof Museum für Gegenwart. Szczegółowe warunki udziału w konkursie są opublikowane na stronie internetowej Muzeum Narodowego w Szczecinie (www. muzeum.szczecin.pl).
[pozostało do przeczytania -5% tekstu]
Dostęp do artykułów: