Cierpienia muzułmanów w ojczyźnie Wilhelma Tella...

W Zürichu biorę do ręki „Blick” – „Dziennik dla Szwajcarii”. I zastygam w osłupieniu. Za 2,5 szwajcarskiego franka gazeta na pierwszej stronie, na czołówce, stwierdza: „Jeder zweite Muslim fuehlt sich diskriminiert”. OK, jasne: co drugi wyznawca islamu w jednym z najbogatszych krajów Europy czuje się dyskryminowany.

Od razu widać, że Szwajcaria nie jest w Unii Europejskiej. W krajach UE bowiem większość uważa, że jest terroryzowana przez muzułmańską mniejszość. I, jak to mówi młodzież w Polsce, „konkretnie” terroryzowana... Swoją drogą, szwajcarska gazeta musi być ostro zakręcona w kierunku politycznej poprawności, bo zapewne w tym neutralnym kraju banków, sera i czekolad znalazłoby się, podobnie jak we Francji, Belgii czy Niemczech, wielu rodowitych mieszkańców, którzy mają poczucie, że są zastraszani albo nawet osaczani przez wyznawców Proroka.

Inne gazety w Szwajcarii jakoś z Nowym Rokiem 2018 nie uznały, żeby aż tak trzeba było kłaniać się politycznej poprawności i na czołówkach pierwszych stron przedstawiają nie rzekome muzułmańskie krzywdy, lecz sportowego bohatera sezonu zimowego w ojczyźnie Wilhelma Tella, czyli Dario Cologna, lidera cyklu Tour de Ski (biegi narciarskie). Tak np. jest w „Neue Zuercher Zeitung”, czyli niemieckojęzycznym dzienniku ukazującym się w Zürichu. Z kolei wydawana też w niemieckojęzycznym Bernie „BZ. Berner Zeitung” na okładce również daje podobiznę Dario Cologna. Cóż, sport bardziej łączy ludzi niż polityka. Fakt. Ale to nie powód, żeby politykę oddawać w ręce złych ludzi. Zresztą pojęcie „polityka” jest dość rozciągliwe. Jednak „dość” to eufemizm. Taki np. Thomas Mann poza „Czarodziejską górą” napisał kiedyś: „Nie ma nie-polityki. Wszystko jest polityką”.

Wracając do owego szwajcarskiego tabloidu, czyli „Blicka”: straszna skarga muzułmanów z kraju Helwetów bije do nieba. Prawdę mówiąc, nie wiadomo, czy nieba chrześcijan, czy wyznawców islamu. Gazeta eksponuje takie oto...
[pozostało do przeczytania 29% tekstu]
Dostęp do artykułów: