Wirtualne wotum z Wirtualnej Polski. Kompromitacja gabinetu cieni PO

Do fundamentalnego dokumentu, mającego uzasadnić powołanie nowego rządu przez Platformę Obywatelską, metodą kopiuj/wklej wstawiono całe akapity z artykułów w necie.

– Poprosiliśmy szefów wszystkich resortów, by przedstawili swoje największe dokonania, a największą partię opozycyjną – PO – o ocenę ministrów i wskazanie największych porażek oraz jednego sukcesu – powiedział Marcin Ręczmin, wydawca SG Wirtualnej Polski. Głowę daję, że redaktor Ręczmin dyktując te słowa komunikatu prasowego, który opublikowała na swoich stronach Wirtualna Polska 22 lutego 2017 r., nie wiedział, że zapowiada tym samym wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Skąd bowiem miał wiedzieć, że „największa partia opozycjna – PO”, po dokonaniu „oceny ministrów” na prośbę Wirtualnej Polski, postanowi raz już napisane artykuły skonsumować ponownie, zapakować je w papier firmowy PO, zatytułować „Wniosek o wyrażenie wotum nieufności Radzie Ministrów kierowanej przez Prezes Rady Ministrów Panią Beatę Szydło i wybranie pana Grzegorza Schetyny na Prezesa Rady Ministrów” i puścić w świat z założeniem, że albo nikt nie czyta tekstów na wp.pl, albo nie przeczyta wniosku. A już nikomu nie starczy sił na lekturę jednego i drugiego.

W artykule wp.pl z 17 lutego ministra Gowina recenzuje członek gabinetu cieni PO, Piotr Wach. W swoim tekście pisze tak: „Brak należytego i zdecydowanego przeciwdziałania nasilającej się w kraju ksenofobii uwidacznia się w coraz częstszych aktach przemocy…”. Dokładnie te same słowa znajdują się w rozdziale uzasadnienia wotum nieufności traktującym o Jarosławie Gowinie. Nie tylko zresztą te. Wszystkie akapity uzasadnienia wniosku o odwołanie rządu Beaty Szydło zawierają zdania, które wcześniej można było przeczytać na stronach Wirtualnej Polski.  

Na stronach portalu sytuację w MON recenzuje były wiceminister Obrony Narodowej i członek Gabinetu Cieni PO, Czesław Mroczek. W publikacji Wirtualnej Polski z...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: