Wieści ze Wschodu

Rozbieżność opinii

Ambasador Vanuatu przy ONZ Donald Kalpokas zaprzeczył informacji, jakoby jego państwo uznało niepodległość Abchazji. Tymczasem szef abchaskiego MSZ Maksim Gwindżia stwierdził, że nawiązanie stosunków dyplomatycznych między Vanuatu a Abchazją jest faktem.

Kara

Jurij Budanow nie żyje. Zabito go czterema strzałami w głowę, gdy wychodził z urzędu notarialnego przy Prospekcie Komsomolskim. Większość analityków uważa, że zabójstwo Budanowa jest zemstą za zbrodnie, które popełnił w Czeczenii. W lipcu 2003 r. Sąd Wojskowy skazał byłego dowódcę 160. Pułku Pancernego na 10 lat łagru za uprowadzenie, zgwałcenie i zabicie Czeczenki, Elzy Kungajewej. W styczniu 2009 r. Budanow uzyskał warunkowe zwolnienie.

Niespokojna granica

Azerbejdżan oskarżył Armenię o brak aktywności w kwestii uregulowania konfliktu karabaskiego i prowokacje na linii rozdzielenia wojsk. Rzecznik resortu obrony Azerbejdżanu Eldar Sabiroglu zagroził, że jeśli taka sytuacja będzie się utrzymywać, to dojdzie do wojny. Resort obrony Armenii stwierdził, że za wszystkie incydenty na linii rozejmowej odpowiada Baku.
[pozostało do przeczytania -6% tekstu]
Dostęp do artykułów: