Wieści ze Wschodu

Putin rozwiedziony

Rzecznik prasowy Władimira Putina Dmitrij Pieskow potwierdził tę informację. – Podjęliśmy decyzję wspólnie, nasze małżeństwo się skończyło – powiedział Putin w komentarzu dla telewizji państwowej Rossija-24. – Praktycznie się nie widujemy. Każdy ma swoje życie – dodał. Ludmiła i Władimir Putinowie byli małżeństwem od 1983 r. Od kliku lat w mediach światowych mówi się o romansie prezydenta Rosji z gimnastyczką Aliną Kabajewą. Według nieoficjalnych doniesień, para ma dwójkę dzieci.

A co na to pacyfista Obama?

„Pomyślnie przetestowaliśmy międzykontynentalną rakietę balistyczną, którą nazywam »mordercą obrony przeciwrakietowej«. Żadne nowoczesne ani przyszłościowe amerykańskie środki obrony przeciwrakietowej nie będą mogły powstrzymać rakiety przed trafieniem w cel” – podkreślił 7 czerwca w prokremlowskim „Głosie Rosji” Dmitrij Rogozin, wicepremier Rosji.

Alians

Partnerstwo strategiczne Rosji i Serbii stało się faktem. Przywódcy obu krajów podpisali stosowny dokument, w myśl którego Rosja całkowicie sfinansuje budowę serbskiego odcinka gazociągu South Stream, będzie też wspierać Belgrad gospodarczo. Co w zamian?

Nawet jak nie pomagają, to… pomagają

Aleksander Miedwiediew, zastępca prezesa zarządu Gazpromu, uspokajał w czwartek w Lipsku, że powodzie w Europie nie doprowadziły do wstrzymania dostaw rosyjskiego gazu.

Wyraził ponadto opinię, że nieprzerwane dostawy rosyjskiego gazu „pomagały w przezwyciężaniu skutków powodzi”.

Kolejny zamach

W Dagestanie doszło do zamachu bombowego. Przed siedzibą MSW w Machaczkale zginęły dwie osoby, 20 zostało rannych. Wśród ofiar są policjanci i przypadkowi przechodnie. Bombę zdetonowała kobieta – wdowa po islamskim bojowniku.

Prowokacji ciąg dalszy

Rosyjskie wojsko rozpoczęło...
[pozostało do przeczytania 8% tekstu]
Dostęp do artykułów: