SPEC to nie fabryka cukierków

Jakie są metody zbierania podpisów?

Na stronie internetowej www.referendumwarszawskie.pl są miejsca, gdzie można ściągnąć kartę do zbierania podpisów i złożyć własny podpis bądź kartę wydrukować i samemu zbierać podpisy. Poza tym przeprowadzamy mailing do 600 tys. mieszkań w stolicy, tak, by wszyscy mieszkańcy mogli wypełnić kartę i nam ją odesłać na nasz koszt. Wystawiamy też stoliki na ulicach miasta z oznakowanymi parasolami, gdzie warszawiacy mogą złożyć swój podpis.

Jak brzmią pytania projektowanego referendum?

1) Czy jesteś przeciw sprzedaży przez m.st. Warszawa Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej SA?
2) Czy jesteś za obowiązywaniem do końca obecnej kadencji prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz cen biletów komunikacji miejskiej w m.st. Warszawa na poziomie obowiązującym w roku 2010?
3) Czy jesteś za obowiązywaniem do końca obecnej kadencji prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz cen wody i odprowadzania ścieków przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA w Warszawie na poziomie obowiązującym w roku 2010?
4) Czy jesteś za obowiązywaniem do końca obecnej kadencji prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz opłat za żłobki miejskie na poziomie obowiązującym w roku 2010?

Kiedy planujecie zakończenie zbierania podpisów?

Podpisy będziemy zbierać do końca lipca. Mamy na to przewidziane ustawowo 60 dni.

Co Pan sądzi o planowanej prywatyzacji SPEC?

SPEC jest monopolistą, którego prezydent Warszawy chce sprzedać za 750 mln zł. Tj. mniej więcej tyle, ile firma ta zainwestowała w ostatnich czterech latach w rozwój sieci ciepłowniczej miasta. Nie jestem przeciw prywatyzacji jako takiej. Dominującą rolę w gospodarce powinien pełnić sektor prywatny. Ale SPEC to nie fabryka cukierków.
[pozostało do przeczytania -7% tekstu]
Dostęp do artykułów: