Nowinki ekonomiczne

Zamiast Simplusa Plus

Jeszcze przed spodziewaną prywatyzacją Polkomtel zdecydował przeprowadzić konsolidację wszystkich dotychczasowych „submarek”, w tym Simplusa i 36,6, pod jedną marką Plus. Kierownictwo firmy uzasadnia swoje posunięcie następująco: „Światowym trendem na rynkach nasyconych jest naturalne przechodzenie na markę monolityczną, dlatego wszystkie dotychczasowe marki zostają zastąpione jedną marką Plus”.
(Polkomtel)

Nowy (stary) sekretarz generalny KIG

Dotychczasowy sekretarz generalny Krajowej Izby Gospodarczej, Marek Kłoczko, będzie pełnił tę funkcję przez kolejną, czteroletnią kadencję – zdecydowała Rada KIG. Pracuje on na tym stanowisku od 1990 r. Kłoczko jest ekspertem gospodarczym specjalizującym się m.in. we współpracy międzynarodowej, problematyce makroekonomicznej oraz zarządzaniu projektami.
(KIG)

PGF przeciw złej ustawie

Wprowadzenie w ustawie przegłosowanej ostatnio przez Sejm sztywnych cen i marż na leki refundowane zahamuje na nie popyt: straci pacjent, bo zapłaci za nie drożej – twierdzi Jacek Szwajcowski, prezes Polskiej Grupy Farmaceutycznej SA. Kierownictwo PGF poinformowało o wynikach finansowych spółki na koniec I kwartału br. Firma zakończyła go skonsolidowanym zyskiem netto w wysokości 17 mln zł, przy przychodach wynoszących blisko 1,7 mld zł. Spółka podtrzymuje prognozy na 2011 r., które zakładają osiągnięcie dwucyfrowej dynamiki zysku netto w stosunku do 70,7 mln zł zysku wypracowanego w 2010 r. Spółka PGF poinformowała także o zależnym od niej holdingu CEPD N.V. Jego główny cel to rozwój detalicznej sieci sprzedaży farmaceutyków w Europie Środkowo-Wschodniej.
(inf.wł.)
[pozostało do przeczytania -6% tekstu]
Dostęp do artykułów: