Hołd Katyński II już w księgarniach

O tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem i upominali się o prawdę o Katyniu, mówił podczas mszy św. w intencji ofiar katastrofy o. Roman Majewski, przeor z Jasnej Góry. – Tej prawdy boją się nie tylko Rosjanie, tej prawdy boją się także niektórzy Polacy, którym bliżej do Moskwy aniżeli do Warszawy.

W przytoczonej w albumie homilii z 11 listopada 2010 r., abp Sławoj Leszek Głódź przeciwstawił wspólnocie Kościoła i narodu, motywowane politycznie kreowanie podziałów.

„Można Polskę dzielić. Można z pogardą i lekceważeniem mówić o Polsce moherów, talibów, Polsce radiomaryjnej, wprowadzać pojęcia ideologii smoleńskiej, smoleńskiego zaczadzenia. Można kreować rzeczywistość wirtualną, w której wyrocznią są słupki sondaży. Można sądzić, że do jej poznania i zrozumienia wystarczy wyreżyserowany i wykoncypowany obraz medialny. Można, ale to droga donikąd… Można! Ale czy wolno? I w imię jakich racji wolno?” – mówił abp Sławoj Leszek Głódź.

Album „Hołd katyński II” zawiera unikalne fotografie m.in. wybitnego fotografika Adama Bujaka, przypominające Parę Prezydencką i relacjonujące uroczystości rocznicowe w Warszawie. Zdjęcia ukazują świadectwa pamięci z całej Polski – pomniki i tablice, a także niezwykły Grób Pański na Jasnej Górze.

Na tekst albumu złożyły się również homilie kard. Stanisława Dziwisza, abp. Stanisława Gądeckiego, ks. Bogdana Bartołda, przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, Jacka Sasina i Janusza Śniadka.
[pozostało do przeczytania -2% tekstu]
Dostęp do artykułów: