DUCHOWOŚĆ \ Prosto z serca księdza Pawlukiewicza

Żeby przebić się przez matrix, w którym wszyscy z przekonaniem powtarzają, że oto Kościół powoli się starzeje i upada, wystarczy wybrać się na przykład do parafii św. Anny w Warszawie na którąkolwiek z mszy prowadzonych przez Piotra Pawlukiewicza. Na kultowych „piętnastkach” (mszach odprawianych o godzinie 15 w niedziele) brakuje zazwyczaj nawet miejsc stojących – kościół wypełniają szczelnie studenci i nastolatkowie. Kazania jednego z najbardziej rozpoznawalnych kaznodziei, niegdyś lidera rockowego zespołu Kontrast, były tematem wielu publikacji.

Na popularność wyjątkowego kaznodziei składa się kilka czynników. Ksiądz Piotr jest całkowicie pozbawiony – charakterystycznego dla wielu innych popularnych księży – „gwiazdorstwa”, ma doskonały zmysł obserwacji delikatnej sfery znajdującej się gdzieś na pograniczu psychologii i duchowości. Jego opowieści to jakość sama w sobie, a także dobra „literatura”, pełna smakowitych anegdot.
W tym tygodniu do księgarń trafi audiobook z zapisem jego konferencji zatytułowanej „Prosto z serca”. Na dwóch pięknie wydanych przez wydawnictwo RTCK płytach ks. Pawlukiewicz opowiada o codzienności, rozprawia się z krążącymi wśród katolików mitami, które oddzielają ich od innych, i o miłosierdziu złożonym z „małych kroczków”.
Audiobook „Prosto z serca” doskonale wpisuje się w ciekawą ofertę tego niezwykłego wydawnictwa założonego przez kilku pasjonatów skupionych wokół bloga prowadzonego przez popularnego rapera Arkadio (muzyka kojarzonego z nurtem tzw. muzyki chrześcijańskiej). To on jest autorem utworu „Rób to, co kochasz”. Jego tytuł stał się nazwą całej firmy, na którą składa się także m.in. agencja koncertowa. Wydawnictwo RTCK wyróżnia się na tle innych chrześcijańskich wydawnictw także minimalistyczną, nowoczesną estetyką i dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal, który konsekwentnie od kilkunastu miesięcy buduje ich markę.
DOKUMENT \ Kino – terapia Łozińskiego na wielkim ekranie
...
[pozostało do przeczytania 43% tekstu]
Dostęp do artykułów: