Kibice wyśmiewają rząd Tuska

Dodajmy, że lata 2008–2010 to czas niezwykle dynamicznego rozwoju stowarzyszeń kibicowskich i wzrostu zaangażowania kibiców w działania patriotyczne oraz na rzecz lokalnych społeczności. To właśnie te stowarzyszenia, które przyczyniły się do pozytywnych zmian wśród kibiców, zwalczane są przez „GW” i rząd Tuska. Postanowiły na te ataki odpowiedzieć.

Wspólnie przeciwko rządowi i „GW”

Hit ligowego sezonu – mecz Lech Poznań – Legia Warszawa. Na stadionie ponad 36 tys. ludzi. Kibice Lecha wywieszają trzymany przez setki osób transparent wyśmiewający propagandę rządu Tuska: „Projekt Euro 2012. Stadiony – przepłacone. Autostrady – nie będzie. Dworce – przypudrowane. Lotniska – prowincjonalne. Zawodnicy – słabi. Temat zastępczy – kibice. Rząd – zadowolony!”.

Na trybunie obok siedzą kibice Legii Warszawa. Wywieszają olbrzymią flagę – sektorówkę. Przedstawia ona okładkę „Gazety Wyborczej” z twarzą Adama Michnika i olbrzymim napisem „Szechter, przeproś za ojca i brata”.

Z kolei przed II trybuną, zajmowaną przez tzw. kocioł kibiców Lecha, całą długość płotu zajmuje podłużny transparent „Niespełnione rządu obietnice – temat zastępczy kibice”. Miejsce jego zawieszenia nie jest przypadkowe – hit sezonu transmitowany jest przez TVP. Operator może gimnastykować się, by transparent pokazywać jak najrzadziej, niczym wspierające „Solidarność” napisy w czasie mundialu z 1982 r. w Hiszpanii. Jednak nieszczęścia nie da się uniknąć, bo TVP musiałaby nie pokazywać w ogóle strzałów na jedną z bramek. Jak na złość utrudniają jej to piłkarze obu klubów. Gdy Legia atakuje bramkę z transparentem, ma więcej dobrych sytuacji. W drugiej połowie do roboty bierze się Lech i znowu pod niepoprawnym napisem jest gorąco.

Kibice Lecha i Legii mogą na co dzień za sobą nie przepadać, ale hasła krytykujące rząd i dziennikarzy skandują wspólnie.

Dziewięć klubów ukaranych za wyśmiewanie obietnic Tuska...
[pozostało do przeczytania 73% tekstu]
Dostęp do artykułów: