Komorowski może zarobić nawet pół miliona

Za rządów Bronisława Komorowskiego Kancelaria Prezydenta podpisała z nim umowę wynajmu mieszkania w Warszawie na okres 12 miesięcy. Na wyjątkowo korzystnych warunkach. W tym samym czasie były prezydent będzie w dalszym ciągu wynajmował prywatnej firmie swój 159-metrowy apartament na Powiślu. Wiele wskazuje na to, że będzie to dla Komorowskiego interes życia

„Gazeta Polska Codziennie” ustaliła, że jeszcze przed zaprzysiężeniem Andrzeja Dudy prezydencka kancelaria (w starym składzie) podpisała roczną umowę na wynajem mieszkania Bronisławowi Komorowskiemu, z nieoficjalnym założeniem, że będzie przedłużana. Według naszych informacji eksprezydent będzie płacił miesięcznie około 2 tys. zł, choć cena rynkowa wynajmu takiego lokalu byłaby znacznie wyższa. Mowa o lokalu o powierzchni około 130 mkw. w środku Warszawy. W normalnej sytuacji, w takiej cenie, w tym rejonie stolicy wynająć można mieszkanie o powierzchni jedynie 30–40 mkw.
Ów lokal tymczasowy został sprezentowany Komorowskiemu w związku z tym, że w jednym z dwóch jego mieszkań (74-metrowym) mieszka jego dziecko, a drugie – wart około 2 mln zł 159-metrowy apartament na warszawskim Powiślu – Komorowski wynajmuje firmie zajmującej się doradztwem podatkowym.
Próbowaliśmy zweryfikować te informacje w Kancelarii Prezydenta, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
Komorowski zarobi pół miliona na czysto?
Ile zarobi Komorowski na preferencyjnym wynajmie mieszkania od Kancelarii Prezydenta? To trudno oszacować, bo dokładnie położenie lokalu i jego stan okryte są póki co tajemnicą. Nie ulega jednak wątpliwości, że podpisanie takiej umowy tuż przed odejściem, przy takich warunkach wynajmu – budzi poważne wątpliwości etyczne. Bronisław Komorowski otrzymuje bowiem prezydencką emeryturę i powinno go stać na samodzielny wynajem mieszkania. 
Łatwiej jednak obliczyć, ile dzięki podpisanej umowie Bronisław Komorowski zarobi na tym, że nie musi wracać do swojego apartamentu na...

[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: