Nienawiść według Owsiaka

Zaciśnięta pięść, czarna koszulka, zacięta twarz. To zdjęcie nie przedstawia bandyty, rasisty, gangstera czy neonazisty. Pochodzi ze strony internetowej owsiaknet.pl i widać na nim Jerzego Owsiaka – twórcę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i organizatora festiwalu Przystanek Woodstock. Ten wizerunek odzwierciedla wystąpienia Owsiaka, w których aż roi się od ataków, przekleństw i agresji. Pochodzący z resortowej rodziny – ojciec milicjant, brat członek ORMO – chętnie sięga do języka przemocy. Atakuje wszystkich, którzy zadają mu niewygodne pytania

W ramach rozpoczynającego się 30 lipca Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą zaplanowano panele dotyczące zwalczania mowy nienawiści. „Dom bez hejtu to przestrzeń, w której dowiesz się, jak radzić sobie z mową nienawiści, weźmiesz udział w szeregu antydyskryminacyjnych warsztatów czy spędzisz miło czas w przestani wolnej od nienawiści”. „HejtStop kolejny raz na Przystanku Woodstock. Na stoisku kampanii dowiecie się, jak reagować na hejt w internecie oraz jak legalnie i bezpiecznie zamalowywać mowę nienawiści na murach, a także jak skorzystać z aplikacji HejtStop, aby móc zgłosić hejt w przestrzeni publicznej” – takie m.in. panele będą na festiwalu – sielankowy obraz dopełnia walka z rasizmem na stadionach. Wystarczy jednak wrzucić w wyszukiwarkę internetową słowa „Owsiak agresja”, by przekonać się, że to organizator festiwalu powinien być uczestnikiem tego typu spotkań, by zwalczyć swoje skłonności do mowy nienawiści.
Bluzgi i agresja
Śledząc historię działalności Jerzego Owsiaka, widać, jak z roku na rok robi się on coraz bardziej nerwowy i nie przebiera w słowach, zwłaszcza gdy obiektem zainteresowania stają się jego spółki i przepływy finansowe. Do historii przeszedł proces szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z blogerem Matka Kurka, czyli z Piotrem Wielguckim, który pisał o kontrowersjach związanych z finansami WOŚP.
„Owsiak jest brutalnym manipulatorem,...
[pozostało do przeczytania 73% tekstu]
Dostęp do artykułów: