Nowinki ekonomiczne

1,5 mln kary dla Żabki

Spółka Żabka Polska wprowadziła konsumentów w błąd, informując o rzekomej likwidacji sieci sklepów. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję prezes UOKiK. Za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów prezes UOKiK nałożyła na spółkę Żabka Polska karę w wysokości 1 mln 553,32 tys. zł.

Nowy (stary) prezes IZFiA

Walne Zgromadzenie Członków Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami (IZFiA) po raz trzeci wybrało na prezesa na trzyletnią kadencję Marcina Dyla. Wybrano również nowego członka rady IZFiA, którym został Jacek Marcinowski, prezes BZ WBK TFI SA.
(IZFiA)

W I kwartale tylko Pałac Młodziejowskiego

Warszawski rynek biurowy wzbogacił się w I kwartale br. tylko o jeden biurowiec (odpowiednio zmodernizowany Pałac Młodziejowskiego). W tym samym czasie firmy wynajęły prawie 200 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni biurowych – informuje w swoim najnowszym raporcie Warsaw Research Forum.
(Warsaw Research Forum)

PKO BP przed prywatyzacją

PKO Bank Polski zmienił swój statut. Ograniczył prawo głosowania akcjonariuszy. Wiąże się to z zapowiedzią resortu skarbu o planowanej na drugą połowę września br. wtórnej ofercie publicznej akcji PKO BP.
(PKO BP)
[pozostało do przeczytania -9% tekstu]
Dostęp do artykułów: