Kultura

WYSTAWA \ Zabytkowe monety
W Muzeum Narodowym we Wrocławiu obejrzeć można kameralną wystawę „Trzy korony i trzy lwy. Monety królów Szwecji, Danii i nie tylko”. Najciekawszym eksponatem jest ważąca 14 kg moneta płytowa z 1659 r., związana z postacią Karola Gustawa X. Interesujące są także monety polskich Wazów czy srebrny pens Knuta Wielkiego, wybity między 1024 a 1030 rokiem.


PŁYTA \ Satriani w Warszawie
Już za miesiąc ukaże się najnowsza płyta wirtuoza gitary elektrycznej Joe Satrianiego. „Shockwave Supernova” to już 15. krążek w dorobku artysty. Na płycie gitarzyście towarzyszą klawiszowiec Mike Keneally, basista Bryan Beller i perkusista Marco Minnemann. Utwory z tego krążka pojawią się na koncercie, który Satriani zagra 18 października na warszawskim Torwarze. Bilety już są w sprzedaży.


FILM \ O współczesnych bohaterach
11 września ukaże się na ekranach kin najnowszy film w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza „Karbala”. Opowiada on historię walk polskich i bułgarskich żołnierzy z islamskimi ekstremistami o ratusz w tytułowej Karbali. Cztery dni heroicznej obrony miasta w Afganistanie przeszły do historii jako największa współczesna bitwa stoczona przez polskie oddziały. Film ma porywać swoim rozmachem i realizmem.


SINGIEL \ Zapowiedź Hurts
„Some Kind Of Heaven” to najnowszy singiel brytyjskiej grupy Hurts, który trafił niedawno do sprzedaży. Jest on przedsmakiem trzeciego krążka w karierze zespołu, który ukazać ma się jeszcze w tym roku. Według zapowiedzi ma on być bardziej popowy w stosunku do poprzednich produkcji. Ciekawe, czy znajdzie się na nim miejsce na taki hit jak „Under Control”, nagrany z Calvinem Harrisem i Alesso.


„Popękane miejsca” Michele Phoenix to ciekawa propozycja dla pań na letnie wieczory. Książka opowiada o Shelby, kobiecie dotkliwie poranionej przez życie, która odnajduje w sobie siłę na wielką, szczęśliwą przemianę. Na jej drodze staje Shayla, 4...
[pozostało do przeczytania 18% tekstu]
Dostęp do artykułów: