Kultura

PŁYTA \ Nowy krążek Kalkbrennera
Legenda berlińskiego techno i house Paul Kalkbrenner ogłosił wydanie swojego najnowszego albumu „7”. DJ tym razem postanowił zaprosić do współpracy wokalistów Luthera Vandrossa oraz Jefferson Airplane & D-Train. Krążek ukaże się 7 sierpnia, ale już dziś promuje go singiel „Cloud Rider”. Dźwięki Kalkbrennera zazwyczaj wyznaczały na lata trendy w muzyce elektronicznej. Czy będzie tak i tym razem? 

KSIĄŻKA \ Myśleć animacją
 „Myśleć animacją. Podręcznik dla filmowców” Mike’a Wellinsa to wbrew nazwie pozycja nie tylko dla fachowców. Autor próbuje w sposób bardzo przystępny przybliżyć tajniki powstawania dobrej opowieści, budowanej z użyciem animacji. Skupia się na aspektach nie tyle technicznych, ile scenariuszowych. Pokazuje, jak zbudować za pomocą animacji wciągającą  historię. 

PŁYTA \ Czarny krążek Closterkeller
Już 30 czerwca ukaże się wyjątkowa płyta zespołu Closterkeller „Deja Vu”. Anja Orthodox wraz z kolegami postanowiła uraczyć nas swoimi największymi hitami wydanymi na płycie winylowej. Znajdą się na niej takie klasyki jak „Agnieszka”, „Władza”, „Scarlett” czy „Na krawędzi”. Dodatkowym smaczkiem jest obwoluta z malarskim wizerunkiem wokalistki. 

WYSTAWA \ Nowoczesne oblicze ludowych klimatów
W Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu zobaczyć można wystawę „Ludowe inspiracje”. Są na niej prezentowane prace Kasi Kmity, Ewy Martyniszyn i Yolanty Nitki Nikt. Panie postanowiły zaprezentować współczesność z użyciem wzorów i technik ludowych. Obejrzeć możemy więc współczesne monidła czy wycinankę ze wzorem łowickim i wizerunkiem hipstera. 


„Kiedy zacznie się niebo? Historia Bena Breedlove’a”, książka Ally Breedlove i Kena Abrahama, to jedno z najciekawszych świadectw ostatnich lat. Ben cierpiał na kardiomiopatię przerostową, przez co czterokrotnie przeszedł zatrzymanie akcji serca. Tydzień przed śmiercią zamieścił na YouTube film, w którym opowiadał o...
[pozostało do przeczytania 17% tekstu]
Dostęp do artykułów: