Kultura

WYSTAWA \ Wojna w sztuce
Do 31 maja w warszawskim Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki przy ulicy Marszałkowskiej 21/25 zwiedzać można wystawę „Wojna się skończyła, nie dla wszystkich”. Zobaczyć można na niej prace profesorów i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, odnoszące się do tematu 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

KONCERT \ Debiutanci na dachu
Najnowsze odkrycie poznańskiej sceny muzycznej, zespół Terrific Sunday, 15 maja zagra na dachu dworca PKP Warszawa–Śródmieście. Ma to być rozgrzewka przed Orange Warsaw Festival. Impreza rozpocznie się o g. 15. Rozstawione zostanie minimiasteczko festiwalowe, a na gości czekać będą foodtrucki oraz liczne atrakcje. Koncert planowany jest na g. 20.

WYSTAWA \ Sztuka z dalekich wysp
W Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi od 21 maja zwiedzać można wystawę „Sztuka balijska”. Zaprezentowane zostaną na niej tkaniny, malarstwo i rzeźba z dalekiej wyspy Bali. Ta unikatowa sztuka używana była często do obrzędów religijnych, nawiązuje wprost do tematyki mistycznej. Widać w niej wpływy kultury indyjskiej, chińskiej oraz wysp Oceanu Spokojnego.

MUZYKA \ Bessie
9 czerwca ukaże się płyta „Bessie”, będąca ścieżką dźwiękową do filmu biograficznego o Bessie Smith. Znajdziemy na niej interpretacje utworów tej wielkiej bluesmanki w wykonaniu Queen Latifah. Nagrania Louisa Armstronga, Fatsa Wallera i Sippie Wallace oraz remix piosenki „Gimme A Pigfoot and A Bottle of Beer”. Już dziś album dostępny jest w wersji cyfrowej.


Na stulecie urodzin księdza Jana Twardowskiego wydawnictwo Święty Wojciech przygotowało m.in. książkę „Wszystko darowane”. Jest ona zbiorem wypowiedzi księdza dotyczących spraw, zdaniem Autora, najważniejszych. Jest to też całoroczny kalendarz i przewodnik w sprawach duchowych. Myśli księdza Twardowskiego podane są ciepłym, prostym i zrozumiałym dla każdego językiem.


„Aktywni razem. Poradnik pozytywnego...
[pozostało do przeczytania 10% tekstu]
Dostęp do artykułów: