Kultura

MUZYKA \ Singiel King
Elle King, wschodząca gwiazda rocka, zaczyna coraz mocniej błyszczeć. Po sukcesie EP-ki „The Elle King EP”, udanych koncertach z Of Monsters and Men i Ed Sheeran oraz bardzo dobrze przyjętym debiutanckim albumie „Love Stuff” wokalistka wydała singiel „Catch Us If You Can”. Utwór promuje film „Hot Pursuit”, w którym wystąpiła Reese Witherspoom i Sofia Vergara. 

PŁYTA \ Między słowami
Pięć lat to wystarczająca przerwa dla Katarzyny Cerekwickiej. Dlatego wokalistka postanowiła podzielić się ze słuchaczami swoimi najnowszymi kompozycjami. Płyta „Między słowami” ukaże się 26 maja i stylistyką nawiązywać będzie do naturalnego brzmienia znanego z lat 80. i 90. Artystka promuje ją jako najbardziej autorską w swojej karierze. 


FESTIWAL \ Underworld na Audioriver
Jak co roku płocką plażę i Stary Rynek opanują latem fani muzyki elektronicznej. Festiwal Audioriver w tym roku odbędzie się między 24 i 26 lipca. Będzie to już 10. edycja imprezy. Z tej okazji oprócz takich sław jak Anja Schnejder, Nervy, Tale Of Us, Baasch, Róisin Murphy czy SpectraSoul wystąpi megagwiazda, duet Underworld. 


PŁYTA \ Jackie
Już 5 maja ukaże się szósta płyta studyjna Ciary. Jej tytuł „Jackie” nie jest przypadkowy. Wokalistka nazwała go tak na cześć swojej matki. Singlem promującym to wydawnictwo jest utwór „I Bet”, który w sposób emocjonalny nawiązuje do rozstania piosenkarki z raperem Future. Teledysk do niego w 2 tygodnie odtworzony został w internecie blisko 13 mln razy. 


Bill Bryson, poszukiwacz przygód, postanowił wraz ze swoim towarzyszem Stephanem Katzem wyruszyć w podróż po Apallachach. Na szlaku nie brakuje dzikich niedźwiedzi, łosi, jadowitych węży, trujących roślin i oszałamiającej pięknem przyrody. Relacją z tej niebezpiecznej, a zarazem cudownej podróży jest książka Brysona „Piknik z niedźwiedziami”. Już niebawem pojawi się w kinach film z gwiazdorską obsadą stworzony na...
[pozostało do przeczytania 14% tekstu]
Dostęp do artykułów: