Kultura

WYSTAWA \ Emanacje
W Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay” w Krakowie można zobaczyć wystawę prac Artura Trojanowskiego „Emanacje”. Jego aktualna twórczość związana jest z tworzeniem obrazów nawiązujących formą do aury, poświaty, pola energetycznego. Trojanowski tworzy od 2005 r. Grupę „Art. Spożywcze” jako Bob Dewolai, a także Pracownię Antyreklamy. 

PŁYTA \ Amber Run
Amber Run, coraz bardziej popularna kapela indie-rockowa z Nothingham, znana z supportowania Kodaline i trzech hitowych EP-ek, już niebawem wyda swój debiutancki krążek długogrający. Płyta „5AM” ukaże się 12 maja, a już dziś można poznać jej przedsmak za sprawą singla „Noah”. Teledysk do utworu już zamieszczono na platformie VEVO. Na płycie nie zabraknie znanych kawałków „I Found” i „Spark”. 

SINGIEL \ Life Of Dillon
Do niedawna David Keiffer oraz Joe i Robert Griffith byli w muzyce postaciami anonimowymi. To jednak zaczyna się błyskawicznie zmieniać. A wszystko za sprawą kawałka „Overload”, nagranego pod szyldem ich kapeli Life Of Dillon. Brazylijczycy podbijają YouTube i listy przebojów obu Ameryk. Tego lata będą robić support Meghan Trainor, a ich muzyka niebawem zagości w Europie. 

WYSTAWA \ „Steatyt” we Wrocławiu
W Muzeum Narodowym we Wrocławiu od 22 kwietnia prezentowana będzie wystawa, na której pokazane zostaną wyroby sztuki ceramicznej, pochodzące z wytwórni Steatyt z Katowic. Wytwórnia ta produkowała wyroby porcelanowe w latach 1947–1994. Znana była zwłaszcza z „pikasów” Zygmunta Buksowicza i prezentowała nowoczesne podejście do wzornictwa sztuki użytkowej. 


„Koty, czyli złap mnie w Nowej Hucie” to wyjątkowy kryminał z elementami harlequina autorstwa Hanny Sokołowskiej. Jego akcja dzieje się w latach 80. na nowohuckich osiedlach, w kombinacie i pod kościołem Arka. Znajdziemy w nim historię miłości i zbrodni. Autorka doskonale oddała w książce realia epoki. Są więc strajki Solidarności i siermiężna praca MO.
...
[pozostało do przeczytania 11% tekstu]
Dostęp do artykułów: