Pozostaną w naszych sercach

Odsłonięcie tablic pamięci, tłumne marsze, koncerty poezji i pieśni patriotycznych, spotkania upamiętniające dorobek prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego – tak Polska upamiętniła ofiary tragedii. W Warszawie w uroczystościach organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób

Bez prawdy o Smoleńsku nigdy nie zbudujemy silnego państwa, które będzie strzegło naszego bezpieczeństwa i porządku publicznego opartego na solidarności i sprawiedliwości. To państwo to jest to, czego Polska, naród polski, Polacy i polskie rodziny najbardziej potrzebują  – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim w 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej.
Wieczorem w katedrze św. Jana odprawiona została msza św. Przewodniczył jej kard. Kazimierz Nycz. W liturgii uczestniczyło tysiące wiernych. – Potrzebne jest godne upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej. I w Smoleńsku, i w Warszawie – powiedział metropolita warszawski. 
Po mszy wielotysięczny tłum wyruszył w Marszu Pamięci przed Pałac Prezydencki, gdzie ponownie wystąpił Jarosław Kaczyński, który podziękował wszystkim związanym z organizacją comiesięcznych Marszów Pamięci.
W całym kraju zorganizowano liczne imprezy upamiętniające ofiary katastrofy. Uroczystości odbyły się m.in. we Wrocławiu, Wałbrzychu, Bydgoszczy i Gnieźnie.
[pozostało do przeczytania -2% tekstu]
Dostęp do artykułów: